Tczew zlokalizowany jest w województwie pomorskim. Miasto to może poszczycić się malowniczym położeniem przy brzegu Wisły. W dodatku jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu, a jego historia sięga 1198 roku. Do Tczewa warto wybrać się chociażby na weekend. Oferuje on turystom interesujące zabytki i przyjazny klimat, który sprzyja relaksowi. Co koniecznie trzeba zobaczyć w Tczewie i gdzie zorganizować nocleg?

Największe atrakcje Tczewa

Jedną z największych atrakcji na terenie miasta jest Most Tczewski, uznany przez Amerykańskie Towarzystwo Inżynieryjne za międzynarodowy zabytek inżynierii budowlanej. W momencie oddania go do użytku w 1857 roku, był to najdłuższy most w całej Europie oraz pierwszy most na Wiśle wykonany z żelaza. Most Tczewski jako jeden z pierwszych, stał się także ofiarą hitlerowców.

Na interesujące wystawy, turyści mogą liczyć w Muzeum Wisły. Placówka jest oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. W muzeum znajdują się eksponaty, które związane są rzeką. O lokalizację placówki na swoim terenie ubiegały się takie miasta jak Sandomierz czy Kazimierz Dolny.

Interesującą atrakcją turystyczną jest także wiatrak typu holenderskiego. Został zbudowany w 1806 roku. Wiatrak wyposażony jest w unikalne, pięcioramienne skrzydło i obrotową głowicę. W 1950 roku obiekt został poddany całkowitej rekonstrukcji i stał się prawdziwą ozdobą miasta. Niestety nie można zwiedzić środka wiatraka, gdyż z biegiem kolejnych lat, stał on się własnością prywatną.

Ulubionym miejscem turystów, którzy odwiedzają Tczew jest przystań pasażersko- żeglarska. To stały pomost na palach stalowych o długości 102 metrów. Cumują przy nim statki pasażerskie i jachty. W przystani można zatrzymać się na kawę lub pyszny posiłek w pobliskiej restauracji. To również dobre miejsce do wykonania pamiątkowych fotografii.

Gdzie znaleźć nocleg w Tczewie?

Turyści, którzy szukają wygodnego, a przy tym niedrogiego noclegu, mogą zatrzymać się w Zespole Szkół Ekonomicznych im ks. Janusza St. Pasierba. Placówka oprócz funkcji edukacyjnej, oferuje pokoje gościnne turystów, pracowników i firm. Szkoła dysponuje aż 27 pokojami i dwoma salami konferencyjnymi, w których można prowadzić szkolenia lub prezentacje. W każdym pokoju znajduje się telewizja kablowa, łazienka z prysznicem i Internet bezprzewodowy. Placówka oferuje swoim gościom stołówkę, na której – od poniedziałku do piątku- serwowane są śniadania, obiady i kolacje w atrakcyjnej cenie. Grupy zorganizowane mogą liczyć na ciepły posiłek również w weekendy. Dużą zaletą jest również dostęp do dużego i bezpłatnego parkingu.