Trójmiasto nie bez powodu jest tak chętnie odwiedzane przez turystów. Dowiedz się, co poza pięknymi plażami oferuje trójmiejska aglomeracja. Co jest szczególnie warte zobaczenia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Gdzie znajdziemy najlepsze plaże? Jakie atrakcje oferuje Trójmiasto? Przeczytaj poniższy artykuł i zaplanuj sobie ciekawe wakacje nad polskim morzem.

Trójmiasto – co zobaczyć w Gdańsku?

Największe z miast, z których składa się Trójmiasto, Gdańsk ma ponad tysiącletnią historię, a na przestrzeni wieków różnorodnie kształtowały je różne kultury. Ponadto znajdziemy tutaj piękne plaże, na przykład te w Jelitkowie, Stogach i Brzeźno. W Gdańsku coś dla siebie znajdą także ci uwielbiający zwiedzanie zabytków, czy poszukujący innych atrakcji.

Dom Uphagena

W dawnym domu rajcy gdańskiego Jahanna Uphagena mieści się Muzeum Wnętrz Mieszczańskich. Do dzisiejszych czasów zachował się jego wystrój i wyposażenie, dzięki czemu współcześnie możemy oglądać w nim, jak wyglądały domy XVIII-wiecznych mieszczan.

Muzeum Bursztynu

Muzeum mieści się gotycko-renasansowy Zespół Przedbramia ulicy Długiej. Poznamy w nim historię powstania bursztynu, jego właściwości, pozyskiwanie oraz obróbkę  na przestrzeni dziejów, a także zobaczymy unikatowe kolekcje bursztynu.

Inne miejsca, które warto zobaczyć w Gdańsku to:

 • Fontanna Neptuna
 • Ratusz Głównego Miasta
 • Zwierzaki nad Potokiem
 • Długie Pobrzeże

Trójmiasto – co zobaczyć w Gdyni?

Jeśli chcemy wiedzieć, co warto zobaczyć w Trójmieście, z pewnością powinniśmy skierować się do Gdyni. Ma ona niezwykłą historię – w zaledwie kilkanaście lat po nadaniu praw miejskich przekształciła się z rybackiej wioski w ponad stutysięczne miasto. Niemal równie łatwo co w Gdańsku znajdziemy tutaj klimatyczne kwatery prywatne. Będąc tutaj, zdecydowanie powinniśmy zobaczyć:

Dar Pomorza

Zbudowana w 1909 roku w Hamburgu fregata, została podarowana Morskiej Szkole w Gdyni przez społeczeństwo Pomorza. Wówczas służyła szkoleniom, zdobywając sobie sławę. Współcześnie udostępniona jest do zwiedzania, jako muzeum.

Klif Orłowski

Trójmiasto – co zobaczyć na łonie natury? Z pewnością jednym z takich miejsc jest Klif Orłowski. Najlepiej widoczny jest z gdyńskiego molo. On sam stanowi świetny punkt widokowy, a pod nim znajduje się plaża. Powstał na tzw. Kępie Redłowskiej, zbudowany z gliny morenowej pochodzenia lodowcowego.

Domek Żeromskiego

Rybacki domek wynajmował Żeromski, który dla zdrowia opuścił Warszawę. Tu napisał opowieść „Sambor i Mestwin” oraz zaczął pisanie „Wiatru od morza”. Obecnie mieści się tu siedziba Towarzystwa Przyjaciół Orłowa, muzeum Żeromskiego oraz klimatyczna kawiarnia.

Co jeszcze warto zobaczyć w Gdyni?

 • Mini Zoo „Zwierzaki nad Potokiem”
 • Akwarium Gdyńskie
 • Muzeum Emigracjii
 • Skwer Kościuszki
fot. nightman1964

Trójmiasto – co zobaczyć w Sopocie?

Większość z tych, którzy zastanawiają się, jakie atrakcje Trójmiasto oferuje, z pewnością skierują się na słynne molo w Sopocie. To miasto jest najbardziej kojarzone z leniwym wypoczynkiem i bogatym życiem nocnym oraz oczywiście słynnym sopockim festiwalem piosenki. W Sopocie znajdą się jednak i inne atrakcje.

Muzeum Sopotu

Muzeum Sopotu mieści się w jednej z sopockich willi, zbudowanej pod koniec XIX wieku. Gromadzi zbiory malarstwa, grafiki, rzeźby, ceramiki, rzemiosła artystycznego oraz archiwalia związane z miastem i regionem: fotografie, dokumenty, mapy, pocztówki i publikacje.

Willowy Sopot

Spacer po willowej części Sopotu stanowi świetną alternatywę dla zmęczonych przechadzaniem się po zatłoczonym Monciaku. Znajdziemy tutaj piękne posiadłości z przełomu XIX i XX wieku, zbudowane przez milionerów przybywających do tutejszego kurortu.

Inne atrakcje, które warto zobaczyć w Sopocie to:

 • Państwowa Galeria Sztuki
 • Sopockie Grodzisko
 • Grand Hotel
 • Molo w Sopocie
fot. ewg3D