Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Oferta noclegowa nadmorskich kurortów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też już zawczasu warto pomyśleć o zarezerwowaniu jakiejś wygodnej kwatery. Osoby, którym zależy na tym, by urlop pracowniczy nie był urlopem od Boga, mogą zdecydować się na pobyt w ośrodku rekolekcyjno-wczasowym w Dębkach, który znajduje się tuż przy Domu Zakonnym Zgromadzenia Zmartwychwstańców. Co oferują zakonnicy w ramach gościny?

Wynajem pokoi nad morzem

Ośrodek wczasowy w Dębkach znajduje się w niedalekiej odległości od morza, co jest niewątpliwym atutem. Od Bałtyku dzieli go zaledwie 200 metrów. Spokój i piękne widoki zapewniają turystom również rozległe lasy i obecność rzeki Piaśnicy. Dom Zakonny Zgromadzenia Zmartwychwstańców położony jest z dala od hałaśliwego kurortu, co stanowi gwarancję udanego wypoczynku dla osób szukających ciszy i bliskości natury. Zakonnicy oferują gościom wygodne i niedrogie noclegi oraz możliwość pogłębienia relacji z Bogiem. Do dyspozycji turystów jest aż 55 estetycznie zaaranżowanych pokoi z osobnymi łazienkami. W zależności od potrzeb można w nich mieszkać w pojedynkę, w parze lub we trzy-cztery osoby. W pokojach nie ma telewizorów, ale jest szybki, bezprzewodowy Internet. Telewizja dostępna jest zaś w wydzielonych salach audiowizualnych i w sali konferencyjnej. Na terenie ośrodka organizowane są spotkania rekolekcyjne dla osób świeckich, kapłanów i zakonników oraz nauki i ćwiczenia duchowe. Zakonnicy serdecznie zapraszają także na codzienne Msze Święte oraz adoracje Najświętszego Sakramentu. Odnoszą się do gości z dużą życzliwością i chętnie służą im pomocą – czy to duchową, czy turystyczną.

Wypoczynek nad morzem – blisko Boga, blisko natury

Osoby kierujące się w życiu chrześcijańskimi wartościami chcą otaczać się ludźmi podobnymi sobie. Ośrodek wczasowy w Dębkach przyjmuje tylko tych turystów, którzy zaakceptują regulamin i będą się do niego stosować. Pobyt na terenie ośrodka naznaczony jest pewnymi wymogami związanymi z wiarą katolicką. Nie można tu przesadnie hałasować, palić papierosów i nosić zbyt mocno eksponujących ciało strojów. Bliskość rezerwatu przyrody stwarza natomiast idealne warunki do pogłębienia swojej relacji z Bogiem. Wszystko, co stworzył Pan, charakteryzuje się pięknem i budzi zachwyt w oczach człowieka. Kontemplacja przyrody to pierwszy krok do owocnej i szczerej modlitwy. I nie chodzi tu o powtarzanie znanych od dzieciństwa wersów, ale o własną, prywatną modlitwę zrodzoną z potrzeby serca i ducha, zachłyśniętego pięknem otaczającego świata.