W czasie wakacji osoby wierzące często wyjeżdżają na pielgrzymki, podczas których mogą poznawać świat i pogłębiać swoją wiarę. Taka forma wypoczynku nie jest jednak idealna dla wszystkich. Jeśli czujesz się przepracowany i chciałbyś w ciszy popracować nad swoją relacją z Bogiem, wybierz ośrodek rekolekcyjno-wczasowy zlokalizowany blisko natury. Polskie wybrzeże to doskonały kierunek. Gdzie znajdziesz wygodny nocleg?

Wakacje nad morzem po chrześcijańsku

Urlop nad morzem zwyczajowo kojarzy się z tłumem spragnionych ciepła turystów, dziecięcym śmiechem i kolorowymi straganami z pamiątkami. Wśród ogólnego rozgardiaszu trudno skupić się na swoim życiu duchowym i emocjonalnym wypoczynku. Jeżeli zależy Ci na spokoju, unikaj popularnych kurortów, które w sezonie tętnią życiem. Na polskim wybrzeżu znajdziesz wiele ośrodków wypoczynkowych, które położone są bardziej na uboczu, wśród lasów i w niedalekiej odległości od morza. Natura jest znakiem miłości Boga. Podziwiając piękno świata, podziwiasz samego Stwórcę. To właśnie w szumie morza, zapachu bzu i intensywnej zieleni traw zapisana jest Jego miłość do człowieka. Kontemplacja przyrody pomoże Ci dostrzec sens własnego istnienia i da Ci energię do działania na resztę roku.

Jaki ośrodek wypoczynkowy wybrać?

Ze swojej strony możemy Ci polecić ośrodek rekolekcyjno-wczasowy w Dębkach, który działa przy Domu Zakonnym Zgromadzenia Zmartwychwstańców. Hostel położony jest w spokojnej części Dębek, w otoczeniu rozległych lasów, niedaleko rzeki Piaśnicy. Od Morza Bałtyckiego dzieli go zaledwie 200 m. Wspomniany wyżej kompleks oferuje tanie noclegi w pokojach jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowych. Każda kwatera ma swoją łazienkę i dostęp do bezprzewodowego Internetu. Na terenie ośrodka organizowane są spotkania rekolekcyjne dla osób świeckich, dni skupienia oraz nauki i ćwiczenia duchowe. Sam zdecydujesz o tym, czy zechcesz wziąć w nich udział, czy też samodzielnie zaplanujesz sobie czas. Ośrodek wczasowy w Dębkach cieszy się doskonałą renomą wśród turystów. Można odnaleźć tu spokój, a jednocześnie poczuć wakacyjny luz. Dużo dobrego daje obecność zakonników – Zmartwychwstańców, którzy z ogromną życzliwością podejmują gości i służą im swoją radą, mądrością życiową i dobrym słowem. W pobliskiej kaplicy każdego dnia odprawiane są Msze Święte i adoracje Najświętszego Sakramentu. To dobra okazja do spotkania z Bogiem. Zwłaszcza jeśli nie zawsze miałeś okazję uczestniczyć w coniedzielnej Mszy Świętej.