Podróżowanie jest obecnie jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu. To doskonały sposób na to, aby nie tylko zapomnieć o troskach dnia codziennego, ale także na to, aby zapoznać się z niezwykle ciekawymi informacjami dotyczącymi konkretnego regionu. Turystyka edukacyjna cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony klientów, którym zależy na czymś więcej, niż jedynie na relaksie. Co warto wiedzieć na ten temat i gdzie rozpocząć swoją przygodę?

Turystyka edukacyjna – największe zalety

Nauka poprzez podróżowanie jest doskonałym przykładem tego, że zdobywanie wiedzy wcale nie musi wiązać się z wielogodzinnym przeglądaniem książek i podręczników. Szansa doświadczenia czasów minionych za pomocą własnych zmysłów jest opcją ze wszech miar kuszącą. Nie należy zapominać o tym, że historia to nie tylko daty, ale także zwyczaje i codzienność ludzi, dzięki którym teraźniejszość wygląda w taki, a nie w inny sposób. Obecnie wiele uwagi poświęca się temu, aby muzea, skanseny, rezerwaty, czy miejsca o wyraźnym charakterze archeologicznym swoją ofertą przyciągały nie tylko naukowców, ale całe rodziny. Oczywiście atrakcyjność przekazu zależy przede wszystkim od doświadczonego przewodnika. Zawsze można wyczuć czy jest on pasjonatem. Gdzie zatem udać się na wypoczynek i w swoją pierwszą podróż o charakterze edukacyjnym?

Majestat historii bliżej niż myślisz – Lubelszczyzna

Wciąż jeszcze stosunkowo niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, z jak potężnym dziedzictwem kulturowym i historycznym można spotkać się w Polsce. Kraj między Wschodem a Zachodem to miejsce dosłownie przesiąknięte zarówno wydarzeniami dramatycznymi, jak i tymi, które stanowiły kiedyś o zbrojnej i gospodarczej potędze państwa. Szczególnie widoczne jest to na obszarze Lubelszczyzny. To przecież w Lublinie w 1569 r. została podpisana Unia Polsko-Litewska. Za wydarzenie o tak znaczącej randze miastu przyznano Znak Dziedzictwa Europejskiego. Lubelszczyzna to również obszar, na którym w zasadzie od zawsze mieszały się ze sobą różne wyznania i religie. Po całym terenie rozsiane są świątynie, będące nie lada gratką dla zwolenników architektury sakralnej. Mowa tutaj przede wszystkim o  Kaplicy Trójcy Świętej, czy o klasztorze Ojców Dominikanów. Lubelszczyzna z pewnością może być traktowana jako miejsce do wspaniałego wypoczynku i relaksu, ponieważ same krajobrazy również potrafią zaprzeć dech w piersi, do tego prawie nieskalane ręką ludzką lasy i parki narodowe Roztocza oraz Polesia gwarantują odpoczynek w towarzyskie pięknej przyrody. Jako że przy organizacji wycieczek zdecydowanie najwięcej problemów przysporzyć mogą kwestie logistyczne, zdecydowanie warto zaufać w tej kwestii najbardziej doświadczonym przewodnikom i organizatorom wycieczek takim jak Edu Tour Klaudia Giordano. Z oferty biura skorzystać mogą zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że Lubelszczyzna słynie z wyrobów miodów pitnych, piwa oraz cydru, co możne stanowić dodatkowy „smaczek” całej wyprawy, a lokalnym produktem jest słynny już cebularz.

Oferta dla najbardziej wymagających

Biuro podroży Edu Tour Turystyka i Edukacja zaprasza wszystkich pasjonatów podróży na wspólne wyprawy, te bliższe i dalsze, po Polsce, Europie i po świecie. Są to przede wszystkim wycieczki objazdowe oraz pielgrzymki. Programy dopasowuje do oczekiwań klienta.

Zapewnia także kompleksową obsługę wycieczek przyjazdowych grup zagranicznych do Polski  – m.in. do Krakowa, Warszawy, Lublina, Wrocławia, Gdańska (incoming travel) oraz przyjazdowych na Lubelszczyznę, łącznie z pobytami SPA i pobytami rehabilitacyjnymi. Rezerwuje hotele, transport i przewodników na terenie całej Polski oraz na Lubelszczyźnie. Mowa tu m.in. o Lublinie, Majdanku, Kazimierzu, Nałęczowie, Puławach, Kozłówce, Zamościu, Chełmie, Krasnobrodzie, Zwierzyńcu i Roztoczu.

Z sentymentu do ponad 20-letniej pracy na wyższych uczelniach i posiadając olbrzymie doświadczenie, realizuje projekty edukacyjne i szkoleniowe. Oferuje także usługi pilotażu i przewodnictwa. Pracownicy biura posiadają uprawnienia: kierownika kolonii, opiekuna kolonii, rezydenta, przewodnika po Lublinie i Lubelszczyźnie.

Ogromna szansa na prawdziwy wypoczynek

Choć wycieczki edukacyjne zdecydowanie mogą kojarzyć się ze zdobywaniem konkretnej wiedzy na dany temat, nie oznacza to automatycznie, że organizatorzy zapominają o najważniejszym z punktu widzenia turysty czynniku, czyli o wypoczynku. Wszyscy zainteresowani otrzymują przede wszystkim na sporą ilość czasu wolnego, który mogą zagospodarować dokładnie tak, jak sobie tego życzą. Prawdziwemu wypoczynkowi sprzyjają również zjawiskowe krajobrazy oraz ciekawi ludzie, których przyjdzie spotkać na swojej drodze. Zarówno Polska, jak i cała Europa pełne są miejsc czekających na odkrycie. Zdobywanie wiedzy połączone z odpoczynkiem zdecydowanie sprzyja temu, aby zyskać pełną świadomość kultury i historii  obszaru, na którym się znajdziemy. A to wszystko będzie okraszone regionalnymi smakami i legendami.