Rejony położone tuż przy Morzu Bałtyckim to z pewnością jeden z najpopularniejszych kierunków rodzinnych wycieczek. Szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi, które uwielbiają zabawę na plaży oraz kąpiel w morskiej wodzie. Nadmorskie wczasy mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka i poprawiają samopoczucie. Jak je zaplanować, aby były nie tylko ciekawe, ale także bezpieczne?

Bezpieczeństwo na plaży

Na wstępie należy podkreślić, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wakacje nad morzem mogą być bezpieczne, jednak trzeba pamiętać, aby przestrzegać zasad. Najczęstszą przyczyną utonięć jest wchodzenie do wody mimo zakazu ratownika – kiedy są zbyt duże fale. Niebezpieczne jest również kąpanie się w niedozwolonych miejscach. Wybierając się na wakacje z dziećmi, zawsze lepiej korzystać z plaż strzeżonych. Przed rozpoczęciem plażowania trzeba wyposażyć się w dużą ilość wody pitnej oraz krem z filtrem.   Osoby, które stosują się do regulaminu plażowania i pilnują swoich pociech, nie muszą niczego się obawiać. Polska pogoda potrafi zaskakiwać, dlatego oprócz stroju kąpielowego i letnich sukienek, warto spakować coś cieplejszego i zabrać ze sobą odzież przeciwdeszczową. Bardzo ważne jest sprzątanie po sobie, nie tylko w celu ochrony środowiska, ale też dla własnego bezpieczeństwa. Kawałki szkła i kapsle po napojach są niewidoczne w piasku i mogą ranić skórę.

Dobre zakwaterowanie

Podstawą wygodnych i bezpiecznych wczasów jest oczywiście dobre zakwaterowanie. Wygodny pokój oraz smaczne posiłki to coś, co większość ludzi stawia na pierwszym miejscu. Warto wybierać hotele i pensjonaty, które nie tylko są tanie, ale również cieszą się pozytywną opinią wszystkich, którzy mieli okazję skorzystać z ich usług. Przykładem może być Dom Wczasowy Modrak, który znajduje się w miejscowości Dębki. Komfortowe pokoje powinny być przede wszystkim czyste i przestronne, aby goście czuli się w nich swobodnie. Podczas rezerwowania miejsca, warto spytać o szczegółowe wyposażenie pomieszczeń.

Nie tylko plażowanie!

Trzeba pamiętać, że wczasy nad morzem to nie tylko plażowanie. Wręcz przeciwnie, wielogodzinne przebywanie na słońcu może być szkodliwe dla zdrowia. Nawet gruba warstwa kremu z filtrem nie blokuje szkodliwego promieniowania w 100%. Bezpieczniej będzie robić sobie przerwy od smażenia się na słońcu. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie innych atrakcji, takich jak na przykład zwiedzanie ciekawych miejsc i spacery po lesie. We wcześniej wspomnianej już miejscowości Dębki, można znaleźć między innymi drewnianą kaplicę, która liczy niemal 100 lat, a także Chatę Rybacką z XVIII wieku. Przez miejscowość przechodzą również szlaki turystyczne – piesze, rowerowe oraz konne.