Majówka i wakacje na Mazurach

2019-04-17

Wielkimi krokami zbliża się długi weekend majowy. Pewnie większość z nas  zaczyna także planować swój letni urlop. Po co siedzieć w mieście, skoro można ten czas spędzić z rodziną lub przyjaciółmi w przepięknych okolicznościach mazurskiej przyrody. Lasy, jeziora, świeże powietrze idealnie sprzyjają świetnemu samopoczuciu, regeneracji i wypoczynkowi. Dobrze by było zatem pomyśleć o organizacji noclegu.

Dlaczego Mazury?

A dlaczego nie. Mazury to przepiękna, wręcz magiczna Kraina Tysiąca Jezior, która w rzeczywistości posiada ich aż 2600! Są tak różnorodne, że absolutnie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzięki licznym kanałom udało się spiąć jeziora i stworzyć około 150 kilometrowy szlak wodny. To istna gratka dla miłośników żeglowania czy innych sportów wodnych, jak też wszystkich tych, którzy uwielbiają wypoczynek nad jeziorem. Na Mazurach znajdują się także liczne szlaki rowerowe. Warto zobaczyć zabytki z tej części Polski: zamek krzyżacki w Rynie, gdzie straszy Biała Dama, Piramida w Rapie, zamki krzyżackie w Nidzicy i Giżycku. Wszyscy zapewne znamy Kanał Augustowski, Mikołajki czy Giżycko i jego obrotowy most (jeśli nie z widzenia to chociażby ze słyszenia). Ale jest wiele mniej znanych, ale równie uroczych zakątków na Mazurach. Rybitwy to malownicza osada  położona nad jeziorem Roś, które połączone z jeziorem Śniardwy i jeziorem Nidzkim tworzy początek Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Tu znajduje się Energetyk s.c. Ośrodek Wczasowy, którego właścicielami są Maria Rakowska Marek Rakowski Tomasz Rakowski.

Domek czy pokój?

Obecnie bardzo duża liczba ośrodków wypoczynkowych na Mazurach i nie tylko, ma w swojej ofercie do dyspozycji zarówno domki, jak też pokoje. Pokoje zazwyczaj są tańsze. Jeżeli nie przeszkadza ci mnogość gości, prawdopodobieństwo hałasów o różnych porach dnia i nocy, to możesz wybrać pokój. Jeśli jednak  ty i twoja rodzina, jak też przyjaciele, cenicie sobie niezależność, domek będzie dla was najlepszym rozwiązaniem. Daje poczucie intymności i swobody. Wynajem domku letniskowego jest idealną opcją, gdy mamy dzieci, szczególnie małe. Nic nie zakłóci snu malucha podczas drzemki w dzień i odpoczynku w nocy. Dzieci mają więcej miejsca do zabawy. Mogą swobodnie bawić się na tarasie czy przed domkiem, a ty spokojnie możesz wypić sobie kawę. Ośrodek wczasowy Energetyk, usytuowany w stuletnim lesie sosnowym, proponuje wynajem pokoi z łazienkami oraz domków, w których zmieści się cztero osoba rodzina.. Wyposażone w pełne węzły sanitarne, z dostępem do ciepłej wody i aneksem kuchennym, domki typu „Mikołajki 3” zapraszają do wypoczynku na Mazurach z najbliższymi.