Zbliża się czas urlopu, a Ty nie masz z kim go spędzić? Zamiast na siłę szukać partnera, wybierz się w podróż w pojedynkę! Kto powiedział, że podróże są tylko dla par? Równie dobrze można się bawić samotnie. Coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się w związku z tym na wyjazdy dla singli. Czego można się na nich spodziewać? Jakie są korzyści takich wycieczek? Sprawdzamy!

Pełne atrakcji wyjazdy zapoznawcze dla singli

Obecne na polskim rynku biura podróży organizują specjalne wczasy dla singli. Samotnym turystom sugerowane są wyjazdy o różnych profilach w zależności od preferencji. Single mogą wobec tego spędzać czas aktywnie (np. na rejsach), egzotycznie i na sportowo np. grając w golfa, tenisa czy jeżdżąc na nartach. Z reguły w ramach tego typu wyjazdów organizowane są pobyty w hotelu połączone z integracyjnymi imprezami np. w klubach, wycieczki krajoznawcze, a także wyprawy rowerowe, rejsy jachtem, żeglowanie czy spływy kajakowe. Sportowe wypady dla singli dedykowane są zarówno zaawansowanym, jak i początkującym w danym sporcie. Dla mniej aktywnych osób polecane są indywidualne zajęcia z fitness, jogi, sesje relaksacyjne oraz ćwiczenia np. antystresowe. Ciekawą opcją dla wolnych osób są piesze wycieczki po miejskich i górskich szlakach. Wyjazd za granicę dodatkowo umożliwia zwiedzanie atrakcji turystycznych. Dla zainteresowanych historią i sztuką obcych kultur singli urządzane są specjalne wycieczki. Ich organizatorzy zapewniają również lokalną rozrywkę. Podczas grupowych wyjazdów często można się wybrać do opery, na festiwale czy spektakle teatralne.

Dokąd się udać na samotne wczasy?

Wybór miejsca na wczasy dla samotnych jest nieograniczony. Single mogą dowolnie wybierać między krajami europejskimi a bardziej egzotycznymi kierunkami np. Indiami lub Tajlandią. Wyjazd za granicę nie jest przymusowy. Równie udany czas można spędzić, regenerując się w SPA w nadmorskim kurorcie w Polsce. Osoby niemające partnerów na podróż wybierają najczęściej Niemcy i Węgry, ze względu na rozbudowaną w tych państwach sieć hotelową, stosunkową bliskość oraz ilość atrakcji turystycznych. Tylko w Niemczech można skorzystać z jodowo-solankowych term proponowanych przez popularne ośrodki wypoczynkowe. Miłośnicy śródziemnomorskiego klimatu wybierają natomiast Włochy, ze względu na słońce i cenne zabytki. Alternatywą jest Słowenia i Czechy na czele z Mariańskimi Łaźniami. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kraje afrykańskie np. Maroko, oferujące luksusowe hotele niedaleko Morza Śródziemnego.

Zalety wyjazdów dla singli

Na wyjazdy dla singli organizowane przez agencje turystyczne decydują się przeważnie osoby w przedziale wiekowym 25-54 lata. 60% stanowią osoby w wieku 25-39+. Odsetek osób w kategorii wiekowej 25-54 lata wynosi natomiast 80%. Dzięki niezależności finansowej single są w stanie zadbać o potrzeby i zapewnić sobie rozrywkę. W ten sposób nie są ograniczeni drugą osobą i mogą wybrać kierunek wycieczki np. daleki, egotyczny kraj. Wakacje dla singli pozwalają poznać osoby w zbliżonym wieku, z którymi można nawiązać nową znajomość. To także świetna okazja do skupienia się na własnych potrzebach i emocjach oraz lepszego zrozumienia siebie. Wyjazd niekoniecznie musi być organizowany przez biuro podróży. Równie dobrze można zorganizować wycieczkę samemu. Wreszcie będzie można spędzić czas na odpoczynku z ciekawą lekturą, zwiedzaniu lub degustacji nowych potraw. Podróżowanie w pojedynkę pozwala się lepiej skupić na oglądanych zabytkach i poznawaniu historii odwiedzanych miejsc.

Wczasy dla samotnych nie muszą być wcale nudne. Jeśli jednak nie chcesz samotnie podróżować, możesz się udać na wycieczkę ze znajomymi singlami. Dzięki temu zapewnisz sobie miłe towarzystwo, które zagwarantuje świetną zabawę.