czas czytania: 3 min materiał partnera

Peruka naturalna a syntetyczna. Czym się różnią?

peruka

Konieczność noszenia peruki często jest konsekwencją ciężkiej, przewlekłej choroby. Wypadanie włosów nie oznacza jednak, że takie osoby już na zawsze muszą zapomnieć o bujnej czuprynie i idealnej fryzurze. Peruki naturalne i syntetyczne to sposób na rozwiązanie nieco wstydliwego problemu, który ma negatywny wpływ na poczucie własnej wartości oraz pewność siebie. Czym charakteryzują się te rodzaje peruk? Która ma więcej zalet?

Peruka z naturalnego włosia

Pojawienie się w użyciu peruki sięga korzeniami aż do starożytności. Nic więc dziwnego, że także obecnie kupienie peruki nie stanowi już jakiegokolwiek problemu. W ofercie sklepu z perukami Moper, znaleźć można zarówno te wykonane z naturalnych ludzkich włosów oraz takie, do produkcji których używa się syntetycznych włókien. Cechą charakterystyczną, a zarazem największą zaletą pierwszej grupy jest niewątpliwie ich wygląd. Dobre dobranie peruki sprawia, że jej dostrzeżenie jest praktycznie niemożliwe. Najbardziej pożądanym przez producentów peruk włosem naturalnym są te zwane dziewiczymi, czyli nigdy wcześniej nie farbowane, dodatkowo związywane przed ścięciem, dla zachowania pierwotnej struktury włosa i sposobu układania. Naturalne peruki do złudzenia przypominają rzeczywistą fryzurę. Można je suszyć, farbować, obcinać, a także dowolnie modelować przed każdym wyjściem z domu. Ich estety zyskuje uznanie wśród klientów. Mimo, iż są to włosy naturalne, wraz ze ścięciem odcina się dostęp do składników odżywczych, dostarczanych włosom z organizmu. Dlatego tak bardzo istotną rolę odgrywa kompleksowa pielęgnacja. Odpowiednio dobrane kosmetyki nawilżające i odżywiające pozwalają utrzymać perukę w dobrej kondycji przez długi czas. Chcąc wykonać inne zabiegi, np. koloryzację, trzeba skorzystać z  salonów fryzjerskich, które mają doświadczenie w tego typu usługach. Bowiem każda kobieta chce, by włosy były jej atutem i dodawały pewności siebie.

Syntetyczne włosy

Jak mówią specjaliści ze sklepu z perukami Moper, przy wyborze syntetycznego włosia decyduje głównie czynnik ekonomiczny, gdyż są one znacznie tańsze, aniżeli te wykonane z naturalnych, ludzkich włosów. To ich główna zaleta. Dlatego są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą czuć się swobodnie i komfortowo, jednakże ich budżet jest ograniczony. Peruki syntetyczne sprawdzą się w przypadku, gdy wykorzystujemy je tylko okazjonalnie. Bowiem oprócz zdrowotnych kwestii często znaczenie ma też chęć eksperymentowania z fryzurą. Wiele kobiet decyduje się na kupno peruki, by choć na chwilę odmienić swój wizerunek lub przekonać się czy faktyczna zmiana długości czy koloru przyniesie oczekiwane efekty, nie narażając prawdziwych włosów na zniszczenie i bezpowrotną utratę. Syntetyczne peruki często wykorzystywane są w celach rozrywkowych, np. podczas różnych imprez lub przy tworzeniu stylizacji na bal przebierańców. Rodzaj peruki dostosowany musi być do jej przeznaczenia. Tak więc zarówno naturalne peruki, jak i syntetyczne mają określone walory, które odczuwa się podczas ich użytkowania.