czas czytania: 7 min

TOP 3 fryzur ślubnych!

fryzury na ślub

Przygotowania ślubne wiążą się nie tylko z kwestiami organizacyjnymi. Wybór sukni ślubnej i na wesele, butów i dodatków to jeszcze nie wszystko. Aby wyglądać w tym szczególnym dniu pięknie i naturalnie, warto wcześniej pomyśleć o makijażu oraz fryzurze. W wyborze idealnego uczesania na ten wyjątkowy dzień pomoże nasz przewodnik po najlepszych fryzurach na ślub.

Romantyczne upięcia ślubne. Fale i loki

Fale i loki w wydaniu ślubnym mogą być naturalne, rozpuszczone lub spięte. Istnieje wiele rodzajów loków, które można otrzymać z pomocą dobrej lokówki i odpowiedniej techniki, znanej specjalistom. Warto wypróbować:

 • Spiralnych loków,
 • Sprężynek,
 • Miękkich fal.

Loki w wydaniu bardziej ujarzmionym można uzyskać także w postaci „mini-obwarzanek”, czyli skręconych, odpowiednio upiętych włosów.

Właścicielki naturalnie falowanych i kręconych włosów również mogą skorzystać z pomocy profesjonalisty z zakładu fryzjerskiego. Wystarczy je jedynie odpowiednio uformować i wydobyć ich naturalne piękno. Pomogą w tym odpowiednie zabiegi stylizacyjne, które pozwolą cieszyć się gustownym uczesaniem.

Fale i loki tworzą niezwykle kobiece fryzury ślubne, które dodają romantycznego uroku całej stylizacji.

Klasyczne fryzury ślubne. Koki 

Pomysłów na uczesania ślubne w formie koka jest wiele. Do najefektowniejszych należą:

 • Kok połączony z warkoczem,
 • Kok przełożony z boku głowy,
 • Kok w stylu glamour (hiszpański).

Kok hiszpański polega na niskim upięciu lekko falowanych włosów tuż nad karkiem. Tajemnicę tego typu uczesania stanowią właściwie utrwalone loki o nabłyszczonych pasmach. Stylizację dopełni kwiecisty stroik, klamra lub woalka. Kok w stylu hiszpańskim może być pleciony z prostych włosów, warkoczy, loków czy splotów.

 •  „Rozluźniony” kok.

Asymetrycznie upięty kok z luźno wijącymi się na karku pasmami, z wpiętym kwiatem to propozycja na fryzurę na ślub w lecie. Jego „przewiewna” forma daje uczesaniu luźny, nonszalancki charakter.

Nowoczesne uczesania ślubne. Kucyki i warkocze

Zamiast klasycznych fal, loków i koków, warto postawić na bardziej współczesne upięcia. Do łask powracają znów kucyki. W wydaniu wysokim, w połączeniu z elegancką suknią ślubną tego typu ułożenie włosów zaskakuje szlachetnością. Szykowność kucyka zależy od:

 • Gładkości,
 • Wysokości,
 • Dodatków.

Gładki, wysoki kucyk o nabłyszczonych, długich pasmach to doskonała alternatywa na konwencjonalne ślubne uczesania. Wybrany zakład fryzjerski z pewnością wykona go tak, by wyglądał efektownie. 

Szeroki wybór wariacji przynoszą warkocze w niestandardowych, odświętnych odmianach. Ślubny warkocz to kompromis między klasyką a romantyczną świeżością. W tym przypadku możemy wybierać pośród różnych opcji warkoczy, które różnią się sposobem zaplecenia:

 • Przekładanym: tzw. na boku,
 • Francuskim: klasyczny dobierany warkocz,
 • Tzw. kłosem: w wersji prostej lub ukośnej polega na stopniowaniu grubości pasm,
 • „Wodospadem” (waterfall braid): ukośny warkocz przedziela włosy, dając trójwymiarowy efekt.

W celu wysokiej klasy ułożenia włosów warto umówić się na wizytę u specjalisty. Usługi fryzjerskie i skorzystanie z nich sprawi, że otrzymana misterna fryzura będzie się nie tylko atrakcyjnie prezentować, ale również trzymać przez długi czas.

Uzupełnieniem dla fryzury na ślub będą dodatki, takie jak wianki, opaski i diademy oraz klamry i ozdobne spinki. Urozmaiceniem uczesania będą fantazyjnie wplecione świeże lub sztuczne kwiaty.