W swojej szafie na pewno masz niejedną parę obuwia. Pod wpływem ich częstego użytkowania na pewno ulegają uszkodzeniom. O ile drobne usterki nie przeszkadzają w wygodzie oraz nie odbierają butom ładnego wyglądu, tak zdarty obcas i podeszwa wymagają naprawy. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy szewca, który wykona niezbędne czynności naprawcze.

Kiedy skorzystać z usług szewca? Czy warto naprawiać obuwie?

Do szewca warto wybrać się, kiedy Twoje obuwie uległo uszkodzeniom. Nie ważne, czy są to drobne usterki, czy też większe, profesjonalny zakład szewski zajmie się przywróceniem ich do pierwotnego stanu. Wśród usług szewskich znajdziesz między innymi:

  • wymiana podeszwy, zelówek oraz wyściółek
  • wymiana obcasów i naprawa fleków
  • konserwacja i szycie
  • skracanie butów.

Niektóre zakłady szewskie zajmują się skracaniem zbyt długich czubków w obuwiu. Jest to idealna opcja, aby poprawić wygląd Twoim szpilkom, czy też obuwiu z długim szpicem, które dawniej były na topie, jednak aktualnie nie są modne. Co więcej, dobry szewc zajmie się także rozciąganiem obuwia. Z tej usługi warto skorzystać, kiedy zamówiłeś obuwie i okazało się odrobinę za małe, a brak jest większego rozmiaru. Dzięki specjalnym przyrządom możliwe jest naciągnięcie butów nawet o 1,2 centymetra.

Klejenie obuwia to kolejny dosyć częsty powód, z którym zgłaszają się klienci do szewca. Nie warto podejmować się samodzielnych prób klejenia, gdyż możesz to zrobić nieumiejętnie. Tylko doświadczone osoby, przy pomocy specjalistycznych klejów do butów są w stanie wykonać to zadanie właściwie.

Naprawa obuwia jest zdecydowanie lepszą opcją niż zakup nowego. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo pieniędzy, a także będziesz mógł na nowo korzystać ze swoich butów.

Jak wybrać dobrego szewca?

Aby naprawa została odpowiednio wykonana musisz wybrać renomowany zakład szewski. Wbrew pozorom nie jest to proste zadania. Pod uwagę należy wziąć między innymi zakres świadczonych usług oraz stosowane materiały. Pamiętaj, że oddając buty, w których do wymiany jest obcas, masz prawo dowiedzieć się, jakiej jakości materiały zostaną użyte do wykonania tej naprawy. Jednak wyższa jakość wiążę się z wyższą ceną.

Renomowany zakład szewski posiada wysokiej jakości maszyny, które są niezbędne do wykonywania jego pracy. Co więcej, niektóre firmy oferują możliwość obejrzenia poprzednich realizacji, co jest pomocne w ocenie jakości świadczonych usług. Jednym z godnych polecenia zakładów szewskich jest firma Pracownia Obuwia Brunon Kamiński. Początki jej działalności sięgają 1943 roku! Zatem tak duże doświadczenie potwierdza wysoką jakość obsługi klienta oraz doświadczenie pracujących tam szewców!