Stało się – założyliśmy własną firmę. Początki prowadzenia działalności nie należą do najłatwiejszych, ale z pewnością sprawiają radość. Już na samym starcie powinniśmy zastanowić się nad sposobem rozliczania spraw księgowych – samodzielne, zatrudnienie księgowej, czy współpraca z biurem rachunkowym? Dwie ostatnie możliwości są najpopularniejsze. Która z nich jest najkorzystniejsza? Sprawdź to!

Różnice między współpracą z biurem rachunkowym a zatrudnieniem księgowej.

Jedną z największych zalet współpracy z biurem rachunkowym są niskie koszta prowadzenia księgowości. Zasadniczą różnicą jest tutaj to, że wybierając to rozwiązanie, płacimy jedynie za te usługi księgowe, które zostaną dla nas wykonane. To więc ile wyniesie nas współpraca z profesjonalistami, jest zależne od tego, ile będziemy zlecać im pracy.

Zatrudniając księgową natomiast, musimy się liczyć z tym, że będziemy mieli stały wydatek w postaci wynagrodzenia dla dodatkowego pracownika. Niezależnie więc od tego, ile księgowa będzie miała pracy do wykonania, będzie musiała otrzymać stałe wynagrodzenie miesięczne. Co więcej, własny pracownik w postaci księgowej to także dodatkowe koszta w postaci urządzenia biura. Możemy więc śmiało stwierdzić, że biuro rachunkowe jest dużo tańszym wyborem.

Nie bez znaczenia jest również to, że współpracując z biurem rachunkowym, nie narażamy się na niepotrzebny stres. Urząd Skarbowy przeprowadza regularne kontrole, które chyba dla nikogo nie są przyjemne. Gdy mamy własną księgową, to kontrole skarbowe odbywają się w firmie, natomiast w przypadku współpracy z biurem rachunkowym, to właśnie u nich odbywają się wszystkie kontrole związane z prawidłowym prowadzeniem księgowości. Warto też tutaj dodać, że odpowiedzialność za ewentualne błędy ponosi biuro rachunkowe – jeśli z nim współpracujemy.

Księgowość online – idealna propozycja we współczesnych czasach.

Odpowiedź na pytanie, komu powierzyć prowadzenie księgowości firmy, już chyba wszyscy znają. Warto też tutaj wspomnieć kilka słów o ciekawym rozwiązaniu proponowanym przez Biuro Rachunkowe Silver, którego siedziba znajduje się w Przeworsku. Mianowicie chodzi tutaj o księgowość online. To doskonałe rozwiązanie w dzisiejszych czasach – praktycznie nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić jakieś kwestie związane z finansami firmy. Wśród zalet księgowości przez Internet na pewno warto wymienić to, że mamy dostęp do danych księgowych o każdej godzinie – zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Poza tym księgowość internetowa jest dużo tańsza. Jednak przede wszystkim najważniejsze jest to, że jest to całkowita wygoda!

Podsumowując, jeśli założyłeś firmę i szukasz kogoś, komu możesz powierzyć finanse swojej firmy, to wybierz dobre biuro rachunkowe. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym Silver, masz do wyboru dwie opcje – tradycyjne prowadzenie księgowości lub księgowość internetowa. Oba rozwiązania są ciekawą propozycją. Już dziś powierz prowadzenie ksiąg zaufanym osobom i zdobądź dodatkowy czas na rozwijanie firmy!