W ostatnich latach szczególnie popularne jest sprowadzanie aut z Niemiec. Nie ma jednak co się dziwić, ponieważ jest to jedno z państw, które oferuje naprawdę korzystne oferty. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na to rozwiązanie, to musisz wiedzieć, że zobowiązany jesteś do przetłumaczenia dokumentacji pojazdu, by móc go zarejestrować na terenie kraju. Taką usługę oferuje doświadczone biuro tłumaczeń Pro-Fi. Sprawdź szczegóły!

Jakie dokumenty musisz otrzymać przy zakupie auta z zagranicy?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup auta w Niemczech, czy w innym kraju, to musisz zadbać o to, aby mieć wszystkie niezbędne dokumenty. Jednym z najważniejszych jest dowód przeprowadzenia transakcji, którym jest umowa sprzedaży albo faktura. Potrzebne będą także tzw. mały i duży brief, czyli – po polsku – dowód i karta pojazdu. Wymagane jest również zaświadczenie o wyrejestrowaniu pojazdu. Gdy będziesz już miał cały komplet, złóż papiery w niemieckim Wydziale Komunikacji, dzięki czemu otrzymasz tablice eksportowe i ubezpieczenie. 

Gdy już wrócisz do Polski, skontaktuj się z doświadczonym tłumaczem przysięgłym dokumentów samochodowych. Tym zajmuje się biuro tłumaczeń Pro-Fi. Specjalistka sprawnie przetłumaczy dla Ciebie zgromadzone dokumenty na język polski, dzięki czemu będziesz mógł zarejestrować auto w Polsce. Na samym końcu czekają na Ciebie jeszcze inne obowiązki – wizyta w stacji kontroli pojazdów, uregulowanie akcyzy w urzędzie celnym oraz złożenie deklaracji nabycia wewnątrzwspólnotowego.

W przypadku sprowadzenia pojazdu spoza Unii Europejskiej należy okazać w wydziale komunikacji przetłumaczone dokumenty z odprawy celnej. Takie dokumenty również przetłumaczysz w biurze PRO-FI. 

Dlaczego warto wybrać biuro tłumaczeń Pro-Fi?

Jednym z najważniejszych powodów jest to, że biuro tłumaczeń Pro-Fi ma 25-letnie doświadczenie w przygotowywaniu różnego rodzaju tłumaczeń. Właścicielka przetłumaczyła już tysiące rozmaitych tekstów bez żadnych błędów, co jest najlepszym dowodem na to, że warto wybrać tę działalność, jeśli chodzi o tłumaczenie dokumentów samochodowych. Ekspertka, która prowadzi tę firmę, realizuje zlecenia zarówno dla firm, instytucji, jak i klientów indywidualnych. Ponadto może zaoferować tłumaczenia online.