Niebezpieczne szczury i myszy roznoszą różne groźne choroby, a ich działanie jest szkodliwe dla człowieka. Niestety, w wielu budynkach gospodarczych i magazynach zbożowych obecność gryzoni jest bardzo duża i konieczne jest wykonanie deratyzacji. Polega ona na skutecznym chemicznym i fizycznym zwalczaniu tych zwierząt, czym zajmują się profesjonalne firmy, takie jak Eco-Tech Przemysław Szubert.

Deratyzacja najskuteczniejszy sposób zwalczania gryzoni

Szczury i myszy są gryzoniami, które z dużą łatwością przystosowują się do różnych warunków życiowych i szybko się rozmnażają. Stanowią zagrożenie dla ludzi, nie tylko ze względu na to, jakie wyrządzają szkody (np. gryzienie elewacji, tynków czy kabli oraz zjadanie nasion zbóż i warzyw), ale także dlatego, że przenoszą bardzo wiele groźnych chorób. W wielu gospodarstwach rolnych, gdzie odbywa się produkcja roślinna i magazynowane jest zboże, gryzonie te stanowią niezwykle duży problem. Ponadto, mogą pojawiać się też w domach jednorodzinnych lub w piwnicach bloków mieszalnych. O ile z kilkoma osobnikami można dać sobie radę, to w przypadku pojawienia się problemu na większą skalę, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnej i doświadczonej firmy, takiej jak Eco-Tech Przemysław Szubert z Bełchatowa, która stosuje metody kombinowane deratyzacji i zabezpiecza teren przed ponowną inwazją szkodników.

Na czym dokładnie polega profesjonalna deratyzacja?

Proces odszczurzania zaczyna się dokładnymi oględzinami budynku gospodarczego przez fachowców w celu odnalezienia miejsc, którymi szczury i myszy dostają się do środka. Po zakończonym procesie deratyzacji, wszelkie szczeliny powinny zostać dokładnie  zabezpieczone przed powtórnym zajęciem przez gryzonie danego budynku. Wyróżnia się dwie metody eliminowania gryzoni, do których zalicza się działanie chemiczne i mechaniczne. W pierwszej grupie stosuje się silne preparaty chemiczne, które rozstawia się w miejscach, gdzie najczęściej można spotkać te zwierzęta. Niebezpieczne trutki wsypywane są w specjalne karmniki, aby uniknąć spożycia przez inne zwierzęta.

Miejsce umieszczenia szkodliwych substancji powinno być specjalne oznaczone za pomocą tabliczki informacyjnej. Eliminowanie szczurów i myszy za pomocą metod mechanicznych polega na montażu pułapek żywołownych oraz sprężynowych. W kolejnym kroku, po tak wykonanej deratyzacji, specjaliści po kilku dniach zbierają martwe gryzonie i przekazują je do utylizacji. Takie działanie łączące w sobie dwie metody charakteryzuje się niezwykle dużą skutecznością i pozwala szybko oraz efektywnie pozbyć się groźnych zwierząt. W ten sposób można zapewnić sobie bezpieczeństwo przechowywanych i magazynowanych warzyw oraz zbóż i spać spokojnie.

Specjaliści w swoim fachu

Firma Eco-Tech Przemysław Szubert oferuje szeroki zakres usług DDD. Wśród nich znajdują się dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja, czy też usuwanie grzyba. Dodatkowo firma specjalizuje się w ozonowaniu, usuwaniu graffiti, praniu dywanów i tapicerki, czyszczeniu parowym oraz wysokociśnieniowym. Klienci mogą również skorzystać z usług takich jak fumigacja, czy odkażanie pomieszczeń. Firma Eco-Tech Przemysław Szubert to kompleksowe rozwiązania w zakresie usług DDD, gwarantujące satysfakcję i bezpieczeństwo klientów.