Wypadki komunikacyjne zdarzają się i mogą nieść za sobą różne konsekwencje. W niektórych sprawach będą to drobne potłuczenia, w innych poważny uszczerbek na zdrowiu. Poszkodowany powinien być świadomy, że za uszczerbek na zdrowiu może otrzymać odszkodowanie. Jak starać się o odszkodowanie i czy przyda się pomoc osoby doświadczonej w odszkodowaniach? Sprawdź, co oferuje firma Odszkodowania Janusz Górecki z Bydgoszczy.

Kiedy przysługuje odszkodowanie?

Prawo do starania się o odszkodowanie ma każdy, kto z powodu zdarzenia komunikacyjnego w jakiś sposób ucierpiał. Może to być poważne uszkodzenie ciała lub innego rodzaju uszczerbek na zdrowiu. Żeby starać się o odszkodowanie, konieczne będzie uzasadnienie w postaci rzetelnych wyników badań, historii leczenia, a także zebranie dokumentacji w związku przyczynowo-skutkowym z danym zdarzeniem.

Wysokość odszkodowania może być różna, w zależności od tego, jak duży uszczerbek na zdrowiu miał miejsce. Najniższe odszkodowania dotyczą drobnych urazów. Natomiast najwyższe kwoty uzyskuje się w przypadku dużego, trwałego uszczerbku na zdrowiu. Podczas starania się o odszkodowanie, warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, takiej jak Odszkodowania Janusz Górecki, która między innymi pomoże przygotować niezbędną dokumentację.

Profesjonalna pomoc

Jak zostało już wcześniej wspomniane, znalezienie dobrego źródła pomocy jest niezwykle istotne. Zwłaszcza wtedy, kiedy dochodzi do bardzo poważnego uszczerbku na zdrowiu a w konsekwencji niepełnosprawności i kalectwa. Jednym z polecanych miejsc, specjalizujących się w tej dziedzinie jest firma Odszkodowania Janusz Górecki, której siedziba znajduje się w Bydgoszczy posiadająca 12-letnie doświadczenie w branży odszkodowawczej.

Jeśli poszkodowany w wyniku wypadku zmarł, prawo do starania się o odszkodowanie i zadośćuczynienie mają jego najbliżsi. Wysokość odszkodowania w przypadku śmierci osoby poszkodowanej może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych, dlatego warto się o nie starać.

Zakres usług firmy Odszkodowania Janusz Górecki

Odszkodowania Janusz Górecki z Bydgoszczy oferuje pomoc w dochodzeniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach. Firma specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań za wypadki w pracy, komunikacyjne oraz w gospodarstwie. Oferuje również pomoc w uzyskaniu świadczeń pielęgnacyjnych dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami. W przypadku wypadków komunikacyjnych firma pomaga uzyskać odszkodowanie za szkody materialne i niematerialne, a także za koszty leczenia i rehabilitacji. W sytuacji, gdy dochodzi do wypadków w gospodarstwie rolnym, firma również udziela pomocy przy uzyskaniu należnego odszkodowania.