Sektor budowlany, który pracuje niezależnie od warunków atmosferycznych, zatrudnia ponad milion osób. Każda z nich potrzebuje wygodnego stroju roboczego, którego ważnym elementem są buty. Odpowiedzialni pracodawcy inwestują w dobre jakościowo obuwie robocze dla swoich pracowników. Jest to szczególnie istotne w czasie zimy. Czym powinny wyróżniać się zimowe buty do pracy na zewnątrz? Zapraszamy do lektury!

Zimowe obuwie robocze dla mężczyzn

Kodeks Pracy reguluje obowiązki pracodawcy względem pracowników. Określa m.in. sposób zabezpieczenia personelu przed niekorzystnymi lub szkodliwymi warunkami panującymi w miejscu pracy. Wysoką skuteczność wykazują pod tym względem środki ochrony indywidualnej, które muszą być dopasowane do charakteru i miejsca wykonywanej pracy.

Osoby, które znalazły zatrudnienie w branży budowlanej, pracują na zewnątrz przez cały rok. To samo dotyczy pracowników zieleni miejskiej oraz listonoszy. Zimowe obuwie robocze ma za zadanie zapewnić im optymalny komfort termiczny, chronić stopy przed odmrożeniem, wilgocią, poślizgnięciami oraz skutkami opadów śniegu i roztopów.

Co ciekawe, zimowe trzewiki robocze, ze względu na wysoki komfort użytkowania, często wybierane są także przez mężczyzn jako codzienne obuwie sezonowe. Szeroki wybór tego typu butów można znaleźć w sklepie z artykułami BHP DAWPOL. Oferuje on ocieplane buty robocze z krótszą i dłuższą cholewką w konkurencyjnej cenie.

Z jakich materiałów produkuje się zimowe trzewiki robocze?

Męskie, zimowe obuwie robocze wykonane jest ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, takich jak skóra tłoczona i wzmocniona skóra syntetyczna. Dzięki temu cechuje się ono zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia i zagniecenia. W obuwiu tego rodzaju stosuje się też grubą wyściółkę ocieplającą, membrany przeciwwilgociowe i folię, która dodatkowo izoluje stopy od podłoża. Atutem zimowych butów roboczych jest również solidna, gruba podeszwa antypoślizgowa, która chroni pracownika przed poślizgnięciem się na mokrej lub oblodzonej powierzchni.

Starannie wykonane zimowe trzewiki robocze posłużą więcej niż na jeden sezon. Odpowiednio pielęgnowane będą służyć nawet przez kilka lat. Należy czyścić je po każdym użyciu i raz na jakiś czas impregnować specjalnym preparatem w sprayu. Warto też dokupić osobną wkładkę i regularnie ją wymieniać, co uchroni wnętrze buta przed powstawaniem brzydkiego zapachu. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu DAWPOL, gdzie znajdą Państwo duży wybór odzieży ochronnej, roboczej i akcesoriów BHP.