Prowadzisz punkt sprzedaży? A może zajmujesz się sprzedażą wysyłkową towarów? Na pewno zdajesz sobie sprawę, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie wrażliwych elementów. W zależności od tego, czy Twoja działalność skupia się na sprzedaży niewielkich, kruchych elementów, czy też wielkogabarytowych towarów na paletach, musisz wybrać właściwe materiały zabezpieczające. Jakie? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. 

Sposoby zabezpieczania poszczególnych produktów

Zabezpieczenie produktów jest szczególnie istotne podczas transportu. Wśród najpopularniejszych metod wykorzystywanych podczas pakowania przesyłek i sprzedawanych towarów wyróżniamy:

  • owijanie – sprawdza się m.in. przy elementach z ceramiki, szkła oraz porcelany, chroniąc przed kurzem i zarysowaniem;

  • wypełnianie – najlepsza metoda zabezpieczania elementów pakowanych do kartonów, która zapobiega ich przemieszczaniu się;

  • przekładanie – arkusze i przekładki najczęściej wykorzystuje się podczas pakowania talerzy i innych wrażliwych elementów, które wymagają oddzielenia.

W przypadku przedmiotów w kształcie walca (wazony, niektóre szklanki, akcesoria meblowe) najlepszym i jednocześnie najszybszym sposobem pakowania jest zawijanie.

Szeroki wybór materiałów do pakowania oferuje Hurtownia Artykułów Przemysłowych Polkamex-Technozbyt-Zbyt

Niezależnie od tego, jaką metodę zabezpieczania towarów preferujesz w swojej firmie, każda z nich wymaga odpowiednich materiałów do pakowania. Jak wspomina pracownik Hurtowni Artykułów Przemysłowych Polkamex-Technozbyt-Zbyt:

Opakowanie pełni wiele istotnych funkcji. Jedną z nich jest zapobieganie uszkodzeniom na skutek upadku, przemieszczania się i innych zdarzeń mogących wystąpić podczas załadunku, transportu oraz rozładunku. Nie warto zapominać również o ochronie przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

W ofercie wspomnianej Hurtowni znajdziesz wysokiej jakości: maty pęcherzykowe, tekturę falistą, folię stretch, piankę polietylenową, worki oraz różnego rodzaju akcesoria do wzmocnienia zastosowanych materiałów opakowaniowych.