Dla wielu przedsiębiorców transakcje dokonywane zarówno na terenie Unii Europejskiej, jak i poza jej obszarem mogą niekiedy stanowić duży problem. Aby wszystko zawsze przebiegało bez kłopotów potrzebna jest dobra znajomość przepisów prawa celnego oraz prawa handlowego. Niestety przepisy w tych obszarach zmieniają się dość szybko, przez co przedsiębiorcy mają utrudnione zadanie. W związku z tym często sięgają oni po pomoc agencji celnych, które ułatwią dokonywanie zagranicznych transakcji.

Pełna obsługa celna

Często zdarza się, że przedsiębiorców, w szczególności tych zajmujących się importem i eksportem towarów, napotykają problemy związane z transakcjami zagranicznymi. Kłopoty mogą dotyczyć zarówno działań na terenie Unii Europejskiej, jak i poza nią. Z pewnością pomocna by była znajomość prawa handlowego oraz celnego, jednakże nie każdy przedsiębiorca ma wystarczającą ilość czasu na dokładne zapoznanie się z nimi, a także śledzenie zachodzących w tych obszarach zmian. W związku z tym wielu przedsiębiorców decyduje się na podjęcie współpracy z agencjami celnymi, których zadaniem jest ułatwienie przeprowadzanych przez przedsiębiorstwo transakcji zagranicznych.

Profesjonalne agencje celne oferujące pełną obsługę celną posiadają pracowników, którzy doskonale znają przepisy prawa celnego i handlowego. Ta wiedza jest bardzo przydatna podczas współpracy z innymi przedsiębiorstwami, ponieważ agencje celne powinny zagwarantować pomoc prawną klientowi, co bezpośrednio wpływa na zabezpieczenie jego interesu. Ponadto agencje celne mogą udzielać swoim klientom konsultacji z zakresu przepisów celno-podatkowych, co pozwoli na zminimalizowanie ryzyka później podejmowanych działaniach, a do tego będą one bezpieczne i zgodne z prawem.

Kolejną ważną rzeczą podczas współpracy przedsiębiorcy z agencją celną jest to, aby zapewnić klientowi przedstawicielstwo w kontaktach z organami celnymi. Ta usługa oferowana przez agencje celne polega na tym, że jej pracownicy zastępują przedsiębiorcę w kontaktach z organami celnymi. Dla klienta agencji celnej jest to dość korzystne rozwiązanie, ponieważ nie zawsze jest czas, aby być do pełnej dyspozycji organów celnych. Następnym z zadań, które realizują agencje celne jest składanie wniosków urzędowych w imieniu swojego klienta. Czynność ta polega na odpowiednim przygotowaniu wszelkich wniosków oraz dostarczeniu ich do właściwych urzędów.

Agencja celna, taka jak Fenix z Tczewa, która oferuje pełną obsługę celną świadczy wszystkie wspomniane usługi. Dzięki takiej profesjonalnej obsłudze uniknie problemów związanych z transakcjami zagranicznymi, a wszystko będzie przebiegać sprawnie i zgodnie z prawem.

Dodatkowe usługi oferowane przez agencje celne

Agencje celne zajmują się także prowadzeniem dodatkowych usług, które również mogą przynieść kolejne korzyści dla przedsiębiorców. Często można spotkać szkolenia dotyczące prawa celnego oraz seminaria i webinaria o tematyce celnej. Takie usługi zagwarantują poszerzenie wiedzy przedsiębiorcy z obszaru prawa celnego, co bezpośrednio przełoży się na większy komfort pracy.

Profesjonalna i pełna obsługa celna to znaczne ułatwienie dla przedsiębiorców zajmujących się zagranicznymi transakcjami.