Reklamy tworzone na samochodach cieszą się dużą popularnością. Wiele z nich rzuca się w oczy i zapada w pamięć kierowców, a także przechodniów. Sporo z nich nie przynosi jednak spodziewanych rezultatów, niknąc w miejskim informacyjnym szumie. Czy warto zatem inwestować w taką formę promowania usług, produktów i wizerunku marki? Odpowiedzi na to pytanie udzielają fachowcy ze studio FOKUS PW z Człuchowa.

Czy reklama samochodowa to dobry pomysł?

Odpowiedź na pytanie, czy warto stawać na reklamy na samochodach, jest niejednoznaczna. Jak wyjaśniają fachowcy z agencji reklamowej i drukarni FOKUS PW, zależy to głównie od jakości danej grafik. Ta zaprojektowana z pomysłem oraz idealnie oddająca ducha marki z pewnością przyniesie wymierne korzyści – przechodnie będą zwracali na nią uwagę, podobnie jak kierowcy. W wielu przypadkach dobrze wykonana reklama na samochodach szybko się zwróci i zostanie zapamiętana przez odbiorców. Dlaczego warto zatem inwestować w folie reklamowe na pojazdach?

Dobrze wykonana reklama, czy to na ciężarówce, czy to na aucie osobowym będzie silnie działać na podświadomość odbiorców, dzięki częstemu pojawianiu się w mieście i poza nim. Im częściej będzie przemieszczać się ofoliowany pojazd, tym szansa wzrostu potencjalnego grona klientów wzrośnie. Każdemu zainteresowanemu przedsiębiorcy tłumaczymy również, że reklama samochodowa to jedyny nośnik reklamowy w przestrzeni publicznej, który nie wymaga uiszczania opłat i występowania o pozwolenie na jego wykorzystanie. Reklama na pojazdach jest tak samo skuteczna, jak bilbord, a jest od niego znacznie tańsza.

                                                               – mówi jeden z grafików studio FOKUS PW z Człuchowa.

5 sposobów na dobrą reklamę na samochodzie

By reklama samochodowa przynosiła przedsiębiorcy zamierzone efekty, czyli promocję usługi, produktów i wizerunku marki, musi być zaprojektowana z głową. W tym pomagają fachowcy ze studio FOKUS PW, którzy projekty tego typu oklein tworzą z uwzględnieniem kilku ważnych zasad. Wyjaśniają oni zatem, że dobra reklama samochodowa musi być:

  1. Spójna kolorystycznie i wzorniczo z marką klienta tak, by podkreślać jej unikalny charakter.

  2. Stonowana, czyli oparta o kilka ważnych elementów przyciągających uwagę odbiorców. Mowa między innymi o logo firmy czy o chwytliwym, ale krótkim sloganie.

  3. Kreatywna, co oznacza, że musi ona wykorzystywać potencjał reklamowy danej firmy czy nawet kształt danego pojazdu.

  4. Wysoka jakościowa. Intensywność barw, a także wytrzymałość na blaknięcie, wilgoć, mróz czy zabrudzenia to cechy folii ploterowych, drukowanych oraz folii OWV.

  5. Skierowana do konkretnych grup klientów np. reklama pizzerii powinna silnie oddziaływać na zmysły, a ta promująca bank mus budzić skojarzenia dotyczące bezpieczeństwa i ekskluzywności.

Podsumowując, dobra reklama samochodowa nie musi być krzykliwa. Często wystarczy zastosowanie 2-3 kolorów, prostych grafik i logotypu firmy. Pamiętać jednak należy o tym, by zawsze była ona idealnie dobrana do działalności firmy oraz jej unikalnych cech. Nie bez znaczenia są również warunki techniczne, które zapewnia pojazd: skuter, samochód osobowy, samochód dostawczy, ciągnik siodłowy, autobus, jacht czy skuter wodny. O szczegóły warto pytać fachowców ze studio FOKUS PW podczas bezpłatnych konsultacji.