Obsługa celna towarów – dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Materiał partnera
2019-09-30

Branża transportowa, zarówno na naszym rodzimym rynku usług, jak i na rynkach zagranicznych przeżywa ogromny rozkwit. Transport sam w sobie stanowi także niezwykle istotną gałąź gospodarki krajów rozwiniętych i rozwijających się. Niemniej jednak należy wyraźnie zaznaczyć, iż właściciele firm spedycyjnych muszą na co dzień mierzyć się z wieloma problemami, do których zdecydowanie trzeba zaliczyć obsługę celną towarów. Co w tym zakresie oferują specjalistyczne firmy?

Międzynarodowy transport towarów

Międzynarodowy transport towarów, bez względu na ich rodzaj, wiąże się nie tylko z ogromną odpowiedzialnością, ale także z koniecznością zapoznania się z przepisami prawa, regulującymi konkretne procedury. Jeżeli chodzi o transport na terenie Unii Europejskiej, to przebiega on relatywnie sprawnie. Nieco gorzej sprawa wygląda w przypadku, gdy przekracza się granicę kraju, który do UE nie należy lub gdy z takiego właśnie państwa wwozi się na teren UE konkretne towary.

Taki stan rzeczy wymaga przede wszystkim wybitnej znajomości prawa celnego, a co za tym idzie zaangażowania znacznej ilości sił oraz czasu. Z praktycznego punktu widzenia, aby zapewnić swojej firmie jak najdynamiczniejszy rozwój, każdy właściciel powinien w pierwszej kolejności skupić się na pozyskiwaniu nowych klientów oraz na jak najlepszej obsłudze klientów stałych. Trudno połączyć te dwie sprawy. Prędzej czy później może to doprowadzić do błędu, który będzie niósł ze sobą poważne konsekwencje. Na jaką zatem pomoc można konkretnie liczyć?

Obsługa celna towarów – zaufaj najlepszym specjalistom

Aby zaoszczędzić niezwykle cenny czas i skupić się na tym, co najważniejsze, warto rozważyć opcję zlecenia spraw związanych z obsługą celną towarów firmie zewnętrznej. Choć oczywiście wiąże się to z pewnymi wydatkami, to trzeba wyraźnie podkreślić, iż w skali roku są one wręcz nieodczuwalne i należy traktować je jako pewną inwestycję, która pozwala nam na ukierunkowanie swojego wysiłku na maksymalizację zysków. W tej kwestii postawić wypada na najbardziej doświadczonych fachowców, do których zdecydowanie zalicza się firma Transconsult Poland. Aby sprostać oczekiwaniom wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów, pracownicy są w stanie zająć się m.in.

  • przygotowaniem tranzytowego zgłoszenia celnego T1 i TIR,
  • przygotowaniem eksportowych zgłoszeń celnych EX,
  • importowaniem zgłoszeń celnych IM zwykłych i w procedurze uproszczonej,
  • wypełnianiem karnetów Tir-a.

Jak zatem wyraźnie widać skorzystanie z usług agencji celnej niesie ze sobą tylko i wyłącznie korzyści. To doskonała oferta dla wszystkich tych, którzy nie czują się najlepiej w trudnej robocie papierkowej. Profesjonalna obsługa minimalizuje również ryzyko popełnienia błędu.

Opracowanie artykułu:

Transconsult Poland Sp. z o.o.

12 Dobryń Duży 22b lubelskie
e-mail
www