Dwudziesty pierwszy wiek to w budownictwie czas metalu oraz szkła. To one pozwalają wielokrotnie na wznoszenie olbrzymich biurowców, czy mniejszych budynków, które świetnie harmonizują się z nowoczesną stylistyką, a także naturą i ideą przestronności. Szkło zaś jest dzisiaj nie tylko ważnym elementem budulcowym zewnętrznym, ale także wewnętrznym, a jego wygląd to nie tylko stosowanie odpowiednich gatunków float, ornamentacyjnych, dekoracyjnych, czy barwionych. Ważne jest także zastosowanie specjalnych foli o różnych własnościach. Poznaj je razem z nami!

Czym jest folia mrożona?

Folią mrożoną określa się specjalną powłokę klejoną na szybkie, która sprawia wrażenie 100% zharmonizowanej z materiałem bazowym. Nie przypomina ona zatem graficznych nalepek druku cyfrowego UV, ale daje efekt monolitycznej formy wprost z zakładu szklarskiego. Folia zaś występuje w różnorodnych formach. Może on być delikatnie przezierna z mlecznym oraz mroźnym efektem, lub też może znacząco zasłaniać od zewnątrz dane przeszklenie – z obu stron (jej właściwością główną jest to, że nie widać wnętrza lub „jest ono rozmazane” a przepuszczane jest przy tym ważne światło dzienne). Wyróżnić można folie mrożone mleczne, srebrzyste, a także coraz częściej barwione. Jej „oszroniony”, czy „zamrożony” charakter, nie spełnia zaś tylko funkcji estetycznych, ale ma ważne własności użytkowe…

Własności użytkowe folii mrożonych

Folie mrożone stosowane są zarówno we wnętrzach budynków, jak i od ich zewnętrznej strony. Mogą być klejone zarówno na wielkopowierzchniowych przeszkleniach, jak i na szklanych drzwiach, witrynach oraz oknach. Obecnie wykorzystywane są one w biurowcach, urzędach, bibliotekach, czy korporacjach, a także na szklanych elewacjach i konstrukcjach sklepów, salonów samochodowych, gabinetów dentystycznych i lekarskich. Ich zastosowanie czysto użytkowe polega na zasłanianiu danych wnętrz przed okiem osób postronnych, a także na zapewnianiu dodatkowej ochrony przeciw promieniowaniom UV (rozpraszanie światła), mrozem, deszczem, czy zarysowaniami. Folie mrożone pozwalają zatem zabezpieczyć okna przed różnego rodzaju powierzchniowymi oraz strukturalnymi uszkodzeniami, sprzyjając własnościom termoizolacyjnym oraz akustycznym.

Warto wiedzieć! We wnętrzach budynków korporacji, gdzie znajdują się tzw. przeszklone open space’y, stosowanie foli mrożonych, ma swoje uzasadnienie również ze względów BHP. Brak oznaczeń na szybach może doprowadzić bowiem do przypadkowego uderzenia pracownika w taflę, którego zmysły odbiorą daną przestrzeń, jako niewypełnioną żadnym tworzywem…

Własności estetyczne folii mrożonych

Jeśli chodzi o własności estetyczne folii mrożonych, warto wiedzieć, że mogą one być skuteczną formą budowania wizerunku marki, jako wysokiej jakościowo. Dzieje się tak dzięki elegancji witryn oraz przestrzeni oszklonych z foliami. Taki zabiegi stosują salony telekomunikacyjne, banki, apteki, czy sklepy jubilerskie. Na foliach można bowiem wykonać odpowiednie napisy, hasła reklamowe, czy grafiki oraz logotypy przedsiębiorstw. Jest to zatem świetny sposób na wizualne identyfikowanie firmy w oczach konsumenta, jak i również idealne rozwiązanie ku tworzeniu pięknej elewacji budynku, wyróżniającego się zwłaszcza w centrach miast.

Cenna inspiracja! Chcesz, aby Twoja witryna wraz z folią mrożoną wyróżniała się wśród konkurentów? Zastosuj tę wyciętą w różnych kształtach związanych z prowadzoną przez Ciebie działalnością. Odpowiedni projekt folii wykona dla Ciebie zaś wraz z montażem doświadczona firma DYNAMITE DESIGN. Postaw zatem na nowoczesną elegancję oraz funkcjonalność!