Współpraca z zewnętrzną firmą, która oferuje obsługę kadrowo-płacową to niewątpliwie inwestycja w rozwój naszego przedsiębiorstwa, która niesie za sobą konkretne korzyści. Odciąża także nas jako pracodawców i pozwala skoncentrować się na celach działalności, którą prowadzimy. Jakie więc usługi wchodzą w zakres obsługi płacowo-kadrowej i czy warto z nich korzystać?

Co obejmuje obsługa kadrowo-płacowa?

W ramach korzystania z oferty biura kadrowo-płacowego możemy powierzyć profesjonalistom wszystkie sprawy kadrowe naszej firmy. Jest to przede wszystkim prowadzenie dokumentacji pracowniczej, zawierającej akta osobowe zatrudnionych. Zostajemy odciążeni także w momencie zatrudniania nowych osób, ponieważ biuro kadrowo-płacowe przygotuje za nas niezbędne do tego dokumenty. Przejmie między innymi również obowiązki związane z umowami, zarówno te, które dotyczą sporządzanie aneksów do nich, jak i monitorowania ich zakończenia. Obsługa kadrowo-płacowa obejmuje również zarządzanie wnioskami urlopowymi i ustalanie ich wymiarów. Pracownicy firmy zewnętrznej w naszym imieniu zgłaszają do ZUS wszystkie zmiany dotyczące zatrudnienia.

Poza sprawami kadrowymi firmie, które oferuje tego typu usługi, zlecamy również kontrolowanie kwestii płacowych, które obejmują kompleksowe naliczanie wynagrodzeń, sporządzanie listy płac, pasków płacowych czy deklaracji ZUS i PFRON. Pracownicy biura mają doświadczenie w rozliczaniu benefitów, a także doradzą w kwestii ubezpieczenia grupowego. Możemy im zlecić wykonywanie przelewów wynagrodzeń dla pracowników i płatności wierzycielom. Pomogą również w raportowaniu danych płacowych do Głównego Urzędu Statystycznego oraz przygotowaniu rocznych informacji podatkowych. Z wszystkich tych usług możemy skorzystać, nawiązując współpracę z biurem Open HR w Nadarzynie i Milanówku, które odpowiada na potrzeby przedsiębiorców, działając zarówno on-line, jak i on-site.

Jakie są zalety korzystania z takiej usługi?

W przypadku korzystania z outsourcingu płacowo-kadrowego nie ponosimy kosztów związanych z zatrudnieniem i wypłatą wynagrodzenia pracownikom, którzy zajmowaliby się tym w naszej firmie. Tym samym unikamy między innymi wydatków socjalnych lub związanych z rotacją pracowników, co oznacza, że nie musimy martwić się kosztami tworzenia i utrzymywania etatów. Unikamy wówczas również inwestycji w powierzchnię biurową, a także jej wyposażenie. Zarówno płatności za media, jak i koszty papieru, ksero i artykułów spożywczych obciążałyby finanse naszego przedsiębiorstwa. Dzięki współpracy z biurem kadrowo-płacowym nie musimy również inwestować w systemy i specjalistyczne oprogramowanie.

Ponieważ firmy zajmujące się taką obsługą działają w sposób nowoczesny, a także na bieżąco monitorują zmiany prawa, możemy mieć pewność, że dzięki swoim kompetencjom rzetelnie zajmą się sprawami naszego przedsiębiorstwa. Poza realnymi oszczędnościami outsourcing gwarantuje również wiele innych korzyści. Jedną z zalet jest rozłożenie odpowiedzialności na dwa podmioty. Tym samym w przypadku błędów i obciążenia naszej firmy konsekwencjami, możemy domagać się odszkodowania od biura kadrowo-płacowego.