Pomoc księgowa dla zapracowanych

Materiał partnera
2019-05-31
biura rachunkowe

Niezależnie od tego, czy jesteś wziętym przedsiębiorcą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę w świecie biznesu, zapewne wiesz, że czas to pieniądz. Finanse twojej firmy są bardzo ważne, ale zajmowanie się nimi osobiście nie jest ci na rękę. Jesteś zapracowany, interesy twojej firmy są dla ciebie priorytetowe, dlatego dobrze, gdyby księgowością zajął się ktoś kompetentny. Powinieneś znaleźć najlepiej takie biuro rachunkowe, które służy kompleksową pomocą zarówno w zakresie finansów, jak i spraw kadrowych.

Wybór biura – co jest ważne?

Może nie masz go za wiele, ale poświęć trochę czasu na sprawdzenie wiarygodności biura, z którym chcesz współpracować. Przede wszystkim powinno ono posiadać licencję Ministra Finansów, tak jak Kępińskie Biuro Rachunkowe, która pozwala na prowadzenie działalności usługowej w zakresie prowadzenia księgowości. Każde biuro powinno posiadać obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz działać zgodnie z RODO, czyli ogólnym unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych. Zwróć uwagę na kwalifikacje pracowników. Kierunkowe wykształcenie, odbyte kursy oraz szkolenia, czy też udział w różnych konferencjach, poparte dyplomami i certyfikatami, dają pewność, iż księgowi są kompetentni i posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności, a także świadczą o ich poszerzaniu i doskonaleniu. A to z kolei przekłada się na ich profesjonalizm oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Upewnij się, że w tym konkretnym biurze uzyskasz pomoc. Wszystko zależy od tego, w czym specjalizuje się dane biuro. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór miejsca, w którym świadczone są kompleksowe usługi księgowe, doradztwo podatkowe i pomoc w sprawach kadrowych. Bardzo ważny jest system pracy biura. Przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną, kontakt telefoniczny i mailowy, pomoc stacjonarna i w siedzibie firmy klienta oraz elastyczne podejście do wielu spraw to cechy, które również powinno posiadać dobre biuro rachunkowe.

Zakres oferowanych usług

Biura rachunkowe mogą specjalizować się w obsłudze klientów indywidualnych oraz/lub firm. Jeśli chodzi o te ostatnie, tu również może występować pewien podział. Są biura, które obsługują tylko firmy transportowe albo przedsiębiorstwa handlowe. Jednak najlepiej wybrać księgowego, który zajmuje się wszystkim kompleksowo. Biuro Rachunkowe z Kępna działa pod czujnym okiem właścicielki, pani Izabeli Podkówki. Specjalizuje się w obsłudze małych i dużych przedsiębiorstw. Zajmuje się prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, rozliczaniem PT i CIT oraz VAT, ewidencją środków trwałych, rozliczeniami dla ZUS i KRUS, rozliczeniami z urzędami skarbowymi oraz rozliczaniem rocznych zeznań podatkowych. Udziela pomocy w założeniu i rejestracji firmy. W zakres usług wchodzi także pomoc kadrowo-płacowa, obejmująca sporządzanie listy płac, prowadzenie akt osobowych pracowników, ewidencję czasu pracy oraz urlopów, czy też sporządzanie rachunków do umów cywilno-prawnych.

Biorąc pod uwagę fakt, iż specyfikacja finansowa każdej firmy różni się od siebie, biuro rachunkowe z Kępna dokłada wszelkich starań, by dokładnie zapoznać się z dokumentacją księgową. Dzięki temu powierzone zadania są wykonywane rzetelnie i terminowo.

Opracowanie artykułu:

Podkówka Izabela. Biuro Rachunkowe

ul. Kilińskiego 9/15 (Budynek Stara Wozownia), 63-600 Kępno wielkopolskie
e-mail
www