Szerokie kompetencje biur księgowych i rachunkowych pozwalają im świadczyć usługi na najwyższym poziomie skierowane zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Prowadzenie własnej działalności, zakładanie spółki — to działania, które wymagają podjęcia pewnych decyzji podatkowych, rozliczeniowych. Pomoc od firmy Prestiż s.c. Centrum rachunkowości może okazać się znacznym wsparciem dla przedsiębiorców.

Prowadzenie i zakładanie firmy — obowiązki, w których pomóc mogą specjaliści od księgowości

Wybór sposobu opodatkowania, deklaracje składane do ZUSu i Urzędu Skarbowego, pomoc przy zatrudnianiu pracowników — szereg działań, przed jakimi stoją przedsiębiorcy, wymaga od nich nie tylko sporej ilości czasu, który muszą poświęcić na wykonanie poszczególnych zadań, ale również wiedzy i doświadczenia. Tej jednak wcale nie muszą przecież posiadać, ponieważ obowiązki rachunkowe mogą przekazać firmom, które się w nich specjalizują. Przedsiębiorstwo Prestiż s.c. Centrum rachunkowości Katarzyna Barcicka Agnieszka Stafijowska świadczy szereg działań, które pozwalają właścicielom firm skorzystać z profesjonalnej pomocy. Zakres usług przedsiębiorstwa obejmuje:

  • sporządzenie deklaracji VAT,

  • wysyłka deklaracji do Urzędu Skarbowego w ustawowych terminach,

  • wyliczanie zaliczek na podatek dochodowych od osób prawnych,

  • naliczanie płac pracowników z tytułu dowolnych rodzajów umów,

  • sporządzanie i przesyłanie do ZUSu deklaracji rozliczeniowych oraz raportów imiennych,

  • sporządzanie deklaracji PIT.

Doradztwo podatkowe

Poza wykonywaniem poszczególnych usług księgowych specjaliści świadczą również pomoc doradczą.

Wskazujemy przedsiębiorcom, jak zoptymalizować swoje wydatki i koszty. Podpowiadamy nie tylko jak realizować obowiązki względem urzędów, ale również w kwestii tego, które rozwiązania będą najlepsze dla przedsiębiorstwa

— podkreślają przedstawiciele firmy. Fachowa i specjalistyczna wiedza na temat rachunkowości i księgowości pozwala na świadczenie dopasowanych usług do zapotrzebowania konkretnych odbiorców i ich firm.