Regały wspornikowe dzielą się na konstrukcje lekkie oraz średnie i ciężkie. Wszystkie warianty posiadają podobne właściwości – pozwalają układać dłużyce i inne towary o dużych rozmiarach lub nieregularnych kształtach w taki sposób, aby maksymalnie zaoszczędzić przestrzeń magazynową i zapewnić łatwy dostęp do poszczególnych jednostek. Sprawdź ofertę firmy Dexion z siedzibą w Warszawie i dowiedz się, czym różnią się te typy regałów i gdzie znajdują zastosowanie.

Lekkie regały wspornikowe – przechowywanie

Lekkie regały sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność magazynowania lekkich i długich materiałów, które uniemożliwiają wygodne manewrowanie. Do takich ładunków należą m.in. rury, dłużyce z tworzyw sztucznych, drewniane bele oraz inne długie i lekkie przedmioty.

Regały o lekkiej konstrukcji mogą być jednostronne lub obustronne. Modele jednostronne są stawiane przy ścianach lub przy wejściu do magazynu i zapewniają dostęp do towarów przechowywanych po jednej stronie. Regały dwustronne ustawiane w środkowej części magazynu, zapewniają wygodny dostęp z przodu i z tyłu dla obsługi ręcznej jak i przy pomocy wózków widłowych. Cechy i funkcjonalności lekkich regałów mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Producenci regałów wspornikowych dostosowują ich konstrukcję do parametrów wózków widłowych, co znacznie oszczędza czas obsługi przyjęć i wydań towarów.

Średnie i ciężkie regały wspornikowe – zastosowanie

Ciężkie regały to konstrukcje zaprojektowane do przechowywania dużych ładunków. Ich budowa usprawnia obsługę ciężkich dłużyc i innych towarów, zapewniając pełen dostęp do wybranej jednostki przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. Wsporniki w ciężkich konstrukcjach są umieszczane po jednej lub obu stronach stalowych słupów, zapewniając bezpieczne magazynowanie dowolnego ciężkiego ładunku. Są one szczególnie polecane dla firm zajmujących się dystrybucją oraz przechowywaniem materiałów budowlanych, takich jak rury, profile czy drewno.

Średnie i ciężkie regały wspornikowe oferują wiele zalet, które przyczyniają się do ich popularności w różnych gałęziach przemysłu. Przede wszystkim, ich modułowa konstrukcja umożliwia łatwe i szybkie dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb magazynowych. Regulowane ramiona i możliwość doboru preferowanej wysokości słupów sprzyjają wykorzystaniu całej wolnej przestrzeni magazynowej. To bardzo istotna kwestia w przypadku niewielkich przestrzeni, z których trzeba wydobyć cały potencjał magazynowy. Nowoczesne regały wspornikowe są na tyle solidne, że można rozszerzać moduły aż do sufitu.

Korzyści ze stosowania regałów wspornikowych

Regały wspornikowe to doskonałe rozwiązanie magazynowe dla firm, które potrzebują szybkiego i łatwego dostępu do swoich produktów. Zapewniają one bezpieczne przechowywanie przedmiotów o różnych rozmiarach i wadze, które nie mogą być przechowywane w standardowych regałach paletowych. Regały wspornikowe pozwalają również na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, ponieważ można je dostosować do dowolnego rozmiaru magazynu lub powierzchni magazynowej. Dodatkowo są łatwe w montażu i wymagają minimalnej konserwacji.

Największą zaletą nowoczesnych regałów wspornikowych, oferowanych przez firmę Dexion, jest możliwość zmiany konfiguracji wsporników. Modułowa konstrukcja to bardzo ważna zaleta regałów przemysłowych, dzięki której przebudowa magazynu nie sprawia żadnych problemów. Co więcej, regały posiadają zaawansowane systemy zabezpieczeń, m.in. stalowe ograniczniki, które zapobiegają zsuwaniu się ładunku z regału, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pracowników i przechowywanych towarów.