Tektura jest materiałem powszechnie wykorzystywanym w różnego typu branżach. Znajduje ona swoje zastosowanie w domach, magazynach, hurtowniach, używają jej również firmy kurierskie oraz budowlane. Obecnie producenci oferują kilka typów tego produktu, dzięki czemu można dopasować jego parametry do indywidualnych potrzeb. Jakie typy tektury znajdziemy w asortymencie firmy Tek-Fal i jakie są ich zalety? Sprawdź poniższy artykuł!

Rodzaje tektury i jej parametry

Tektura to materiał, który na stałe zagościł w różnych branżach. Różnorodność jej parametrów sprawia, że można ją wykorzystać na wiele sposobów. Tektura 2-warstwowa jest jednym z najczęściej stosowanych produktów. Jest ekologiczna i biodegradowalna. Z kolei tektura 3-warstwowa składa się z dwóch warstw papieru i warstwy pofalowanej pomiędzy nimi. Jej cechy pozwalają na użycie jej jako przekładek, służy ona również jako izolator akustyczny i termiczny. Tekturę dzieli się także na kilka klas. Fala B wynosi 2,5-3 mm. Dużo cieńsza jest fala E, znana również jako mikrofala. Jej grubość waha się pomiędzy 1,1 a 1,7 mm.

Sprawdzone wyroby z tektury

Jak widać, tektura jest powszechnie wykorzystywana ze względu na swoją uniwersalność oraz różnorodność jeśli chodzi o jej parametry. Jeżeli nie wiemy, jaki produkt będzie dla nas najbardziej odpowiedni, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów. Jak mówi pracownik Tek-Fal:

Jesteśmy producentem wysokiej jakości tektury falistej. Nasz park maszynowy oraz doświadczenie w tym obszarze, pozwalają nam na wytwarzanie produktów spełniających wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Różnorodne zastosowanie tektury sprawia, że można wykorzystać ją na wiele sposobów. Przede wszystkim warto użyć jej do owijania kruchych i łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak szkło lub porcelana. Materiał jest również niezastąpiony podczas remontu. Tekturę można ułożyć na posadzce, co uchroni ją przed zarysowaniem lub zachlapaniem. Największą jej zaletą jest biodegradowalność, która wpływa korzystnie na środowisko naturalne.