Close Circuit Television czyli potocznie CCTV, jest zamkniętym obiegiem telewizji przemysłowej albo dozorowej  i składa się z połączonych elementów, które wspólnie mają przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo. Systemy takie są wykorzystywane na zamkniętych osiedlach oraz w większości przedsiębiorstw, by monitorować pracę pracowników. Oferowane przez wiele firm, m.in. przez Techtronik Kozłowicz Tadeusz, powinny być najwyższej jakości i prawidłowo zamontowane.

Normy bezpieczeństwa i jakość monitoringu CCTV

Systemy dozorowe CCTV są zawarte w normie EN 50132-7, która stosowana jest przede wszystkim w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Kiedy decydujesz się na wdrożenie systemu bezpieczeństwa musisz pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach. Przede wszystkim należy dobrze zaprojektować sieć CCTV orz odpowiednio dobrać kamery przemysłowe (na podczerwień). Ważna jest poprawna instalacja i konfiguracja systemu i jego przetestowanie. Nie możesz zapomnieć o regularnej konserwacji i przeglądzie sprzętów podczas ich użytkowanie. I co jest równie istotne, najlepiej, gdyby wszystkimi czynnościami związanymi z montażem systemu zajął się fachowiec. Pamiętaj, iż decydując się na system monitoringu, postaw na ten najwyższej jakości. Niska cena zazwyczaj świadczy o kiepskim sprzęcie, a przecież chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo ludzi.

Rodzaje kamer przemysłowych

Rodzajów kamer przemysłowych jest sporo. Najlepiej wybrać taką, która będzie spełniała wszystkie twoje oczekiwania i potrzeby. Kamery BOX nie są najnowocześniejszymi urządzeniami. Mogą być stosowane na zewnątrz i wewnątrz. Posiadają specjalną obudową kompaktową, do której, według potrzeb klienta, dobiera się odpowiedni obiektyw. Kamery DOME posiadają obudowę kopułową. Zazwyczaj przeznaczone do użytku wewnętrznego, jednak można spotkać takie wykorzystywane na zewnątrz. Ze względu na swoją wytrzymałość są często stosowane w monitoringu w więzieniach, magazynach czy na parkingach. BULLET to kamery w tubowej obudowie przystosowane do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, które elementy regulacyjne posiadają u dołu obudowy. Można także spotkać kamery CCTV w specjalnych obudowach. Są to mikrokamer ki, kamery płytkowe oraz kamery z czujnikiem PIR. Przeznaczone są do małych pomieszczeń lub w sytuacjach wymagających dyskrecji.

Jeżeli jesteś zdecydowany na zainstalowanie systemu CCTV to skorzystaj z usług wyspecjalizowanej firmy, z której fachowcy w profesjonalny sposób zajmą się jego montażem i konfiguracją. W Techtronik możesz liczyć na profesjonalną obsługę. Oprócz instalacji kamer przemysłowych, pracownicy zajmują się także montażem systemów bezpieczeństwa, elektroinstalatorstwem, montażem monitoringu, instalacją alarmów w budynkach, montażem domofonów, zakładaniem i pomiarem instalacji światłowodowych, łączeniem światłowodów, sieciami strukturalnymi. Firma posiada uprawnienia projektowo-instalatorskie do obiektów najwyższego zagrożenia pod względem bezpieczeństwa (obiekty sakralne, muzealne). Przestrzega wymogów prawnych i i stosuje sprawdzone metody pracy w branży.