Szkolenia BHP, które odbywają się w każdym miejscu pracy, sprawiają, że zwiększa się świadomość pracowników na temat bezpiecznego pełnienia obowiązków zawodowych. Pracodawca, jak mówi polskie prawo, musi przeszkolić osoby zatrudnione, aby mogły efektywnie oraz możliwie najmniej ryzykownie, wykonywać swoją pracę. Najlepiej, gdy szkolenie BHP przeprowadzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, np. z Centrum BHP Renmak.

Na czym polegają szkolenia wstępne BHP?

Szkolenia wstępne BHP są na tyle ważne, że musi przejść je każdy pracownik, praktykant oraz stażysta. Odstępstwo od tej reguły stanowi sytuacja, w której osoba zostaje zatrudniona na to samo stanowisko, na którym pracowała wcześniej i ma zaświadczenie o odbyciu szkolenia. Wtedy najprawdopodobniej nie będzie musiała powtarzać kursu w nowej pracy. 

Na zajęciach uczestnicy poznają przepisy znajdujące się w Kodeksie Pracy, a także wewnętrzne zasady przedsiębiorstwa. Specjalista do spraw BHP przedstawia pracownikom zagrożenia, które mogą być skutkiem nieprawidłowego wykonywania czynności zawodowych. Program wstępnych zajęć obejmuje także temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, utrzymania porządku w miejscu pracy oraz odpowiedniej reakcji pracowników w sytuacji pożaru.

Profesjonalne szkolenia BHP w Centrum BHP Renmak z siedzibą we Wrocławiu składają się z wykładu połączonego z prezentacją multimedialną, analizy przypadków, dyskusji z uczestnikami szkolenia oraz ćwiczeń praktycznych. Firma oferuje również szereg szkoleń okresowych. Są to zajęcia, które uzupełniają wiedzę zdobytą podczas szkolenia wstępnego. Warto pamiętać, że nabyte informacje trzeba odświeżać cyklicznie właśnie na kursach okresowych.

Szkolenie okresowe dla osób na stanowiskach kierowniczych w Centrum BHP Renmak

Pracodawcy oraz inne osoby na kierowniczych stanowiskach mogą odbyć szkolenie uzupełniające wiedzę w Centrum BHP Renmak. Kurs dodatkowo poszerza temat działań kształtujących bezpieczne warunki pracy oraz ochronę pracowników przed zagrożeniami. Gdy uczestnicy ukończą zajęcia, będą potrafili zidentyfikować oraz ocenić zagrożenia, które mogą pojawić się w trakcie pracy. Ponadto nabędą umiejętność przeprowadzania analizy okoliczności i przyczyn wypadków w pracy. Zdobędą również wiedzę na temat skutków ekonomicznych niewłaściwej organizacji pracy i dużej ilości wypadków.

Więcej na temat nabytej wiedzy kadry kierowniczej mówi ekspert z Centrum BHP Renmak

Uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu ergonomicznego organizowania stanowisk pracy i metod zarządzania bezpieczeństwem pracy. Poznają aktualne regulacje prawne i będą potrafili je zinterpretować. Uczestnicy dowiedzą się także, w jaki sposób kreować u pracowników pozytywne nawyki w pracy i rozbudzać ich poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. Zdobędą także niezbędne wiadomości pozwalające przeprowadzić efektywny instruktaż stanowiskowy. Szkolenie obejmuje także instruktaż z zakresu udzielania pierwszej pomocy i postępowania na wypadek pożaru lub awarii.

Szkolenie okresowe dla pracowników w Centrum BHP Renmak

Centrum BHP Renmak oferuje trzy rodzaje szkolenia okresowego BHP: dla osób pracujących na stanowisku administracyjno – biurowym, inżynieryjno – technicznym, a także dla pracowników na stanowiskach robotniczych. Zajęcia skierowane są do pracowników narażonych na czynniki szkodliwe, niebezpieczne lub uciążliwe. Kurs aktualizuje wiedzę zdobytą wcześniej. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli rozpoznawać i oceniać zagrożenia pojawiające się w trakcie pracy, a także chronić się przed tymi zagrożeniami

Ponadto uczestnictwo w szkoleniu pozwoli zdobyć wiedzę na temat organizacji stanowiska, aby praca była znacznie bardziej efektywna. Pracownicy zapoznają się z określonymi regulacjami prawnymi z zakresu prawa pracy. Szkolenie obejmie również zasady postępowania w wypadku pożaru albo awarii oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

Centrum BHP Renmak dopasowuje przekazywaną wiedzę na temat bezpieczeństwa do określonych stanowisk pracy. Osoby zatrudnione na stanowisku administracyjno – biurowym uczą się o sposobach zapobiegania dolegliwościom powstającym podczas pracy z komputerem. Z kolei szkolenia dla pracowników na stanowiskach inżynieryjno - technicznych pozwolą na przyswojenie zagadnień z zakresu najnowszych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, które mają na celu wspomaganie kształtowania bezpiecznych warunków pracy. Zapoznają się również z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa dla budynków, maszyn, urządzeń technicznych oraz wyrobów.