Dochodzenie odszkodowań za błędy medyczne to złożona procedura, która wymaga zaangażowania doświadczonego specjalisty z firmy odszkodowawczej. Jak wskazuje ekspert z ZYSKOdszkodowania, udowodnienie zależności między błędem w sztuce lekarskiej a utratą zdrowia lub życia przez poszkodowanego, wymusza dogłębne zbadanie sprawy i uzbrojenie się w cierpliwość.  Sprawdźmy, jak w praktyce wygląda walka o odszkodowanie.

Jak uzyskać odszkodowanie?

W postępowaniu odszkodowawczym kluczową rolę odgrywa opinia biegłego oraz zgromadzona dokumentacja. Z doświadczeń specjalistów z ZYSKOdszkodowanie wynika, że trudności mogą pojawić się na każdym etapie postępowania, poczynając od zbierania dokumentów, aż do ustalenia satysfakcjonującej sumy odszkodowania. Pomimo że takie sprawy są z natury ciężkie, nie warto rezygnować z walki o swoje prawa.

Jeżeli uważasz, że padłeś ofiarą błędu w sztuce lekarskiej, zwróć się o pomoc do naszej firmy. Z naszych usług korzystają osoby, które doznały uszczerbku na zdrowiu wskutek zdarzenia medycznego lub błędu lekarskiego, rodziny poszkodowanych, zmarłych wskutek zaniechania, zaniedbania bądź umyślnego działania, a także osoby podejrzewające, że postępowanie personelu medycznego nosiło znamiona błędu lub zdarzenia medycznego/lekarskiego

– mówi specjalista z firmy ZYSKOdszkodowanie.

Czym jest błąd medyczny?

Pomimo że pojęcia błąd medyczny i błąd lekarski są używane zamienne, odnoszą się w istocie do dwóch zjawisk. Pierwszy termin ma szersze znaczenie i odnosi się do wszystkich przedstawicieli zawodu medycznego, włącznie z ratownikami, pielęgniarkami czy farmaceutami. Błąd lekarski opisuje wyłącznie działania lekarzy. W przypadku, gdy incydent dotyczy jakiegokolwiek pracownika placówki medycznej, specjaliści z ZYSKOdszkodowanie posługują się terminem zdarzenia medycznego. Bez względu na to jak ucierpiałeś wskutek błędu popełnionego przez przedstawiciela służby zdrowia, możesz dochodzić swoich praw. Nie czekaj i jak najszybciej zawalcz o rekompensatę finansową.