Opakowania tekturowe występujące pod różnymi postaciami i w różnych wariantach są wszechobecne i nie bez powodu. Stanowią one bowiem niezwykle praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie i chociażby z uwagi na ten fakt warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Czym charakteryzują się tego typu opakowania? Jakie są ich najpopularniejsze funkcje i zastosowania? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do jego lektury.

Czym dokładnie są opakowania tekturowe i ich funkcje?

Tekturowe opakowania nie są jednorodne, ponieważ mogą one być wyprodukowane różnych typów tworzywa, w tym m.in. z ciężkiej tektury konwencjonalnej lub łączonej tektury konwencjonalnej. Te rodzaje tektury cechuje wielowarstwowość, bowiem są one wykonane zazwyczaj z pięciu lub trzech warstw i z uwagi na jej właściwości wytwarza się z niej m.in. pudełka ozdobne, fasonowe opakowania, kartony klapowe i wieczkowe o zróżnicowanych formach i rozmiarach.

Opakowania wykonane z tektury zyskały ogromną popularność ze względu na funkcjonalność i niską cenę połączoną z wysoką jakością i ekologicznością, na którą zwraca uwagę coraz większa liczba osób. Tego typu wyroby mają także wiele funkcji. Jedną z nich jest reklamowa, która sprowadza się do zachęcenia klienta do zakupu danego towaru poprzez jego atrakcyjne wyeksponowanie. Kolejną funkcją, jaką pełnią tekturowe opakowania jest informowanie konsumentów o najważniejszych aspektach dotyczących danego towaru czyli np. ich specyfikacji, dacie ważności czy zastosowaniach. Jeśli natomiast mowa o luksusowych artykułach, to tutaj opakowania tekturowe pełnią także funkcję jakościową polegającą na podkreślaniu ich prestiżu. Do pozostałych ważnych ról, jakie muszą spełnić opakowania wyprodukowane z tektury zaliczamy także funkcję ochronną zarówno przed zabrudzeniami, jak i uszkodzeniami np. w trakcie transportu.

Zastosowania opakowań tekturowych

Opakowania tekturowe mają nie tylko szereg funkcji, ale także zastosowań zarówno w domach prywatnych, jak i w sklepach czy halach produkcyjnych. Dotyczy to różnych branży w tym m.in. logistycznej (do przewożenia drobnych i wielkogabarytowych towarów), administracyjnej (do przechowywania różnych dokumentów) czy gastronomicznej (do przewożenia posiłków na wynos) czy spożywczej (np. do transportowania i magazynowania produktów spożywczych).

Gdzie można zakupić wysokiej jakości tekturowe opakowania?

Jeśli chodzi o tekturowe opakowania, to niezwykle istotne jest zaopatrywanie się u sprawdzonego producenta takiego jak Producent Tektur i Opakowań Kartonowych Piotr Marciniak z Gręzowa. Wtedy nie tylko zyskamy pewność, że zakupione produkty będą wysokiej jakości i estetyczne, ale także będziemy je mogli nabyć w atrakcyjnej cenie. W bogatej ofercie tej firmy znajdą Państwo także opakowania z nadrukiem, opakowania przemysłowe, opakowania do pizzy czy cukierni.