Atrybutem panny młodej jest biała suknia, welon oraz dodatki, czyli bukiet ślubny. Ciężko wyobrazić sobie ceremonię ślubu bez wiązanki kwiatów w jej rękach. Rodzaj kwiatów dobiera się sezonowo a kolorystyka jest dowolna. Jakie kwiaty wybrać i dlaczego?

Kwiaty do bukietu wiosennego

Planując ślub w marcu lub kwietniu należy spodziewać się bardzo dużej dostępności kwiatów cebulowych. Bukiety wiosenne mogą składać się z ciętych tulipanów, które w tym sezonie są najtańsze. Nie należy zapominać o hiacyntach, frezjach, konwaliach, narcyzów, czy goździkach. Wiązanka tulipanów jest sztywna i łatwo ją skomponować z innymi lżejszymi kwiatami, takimi jak konwalie czy goździki, które będą uzupełnieniem całości. Goździki są bardzo wdzięczne i występują w pięknej kolorystyce delikatnego różu, błękitu czy seledynu. Warto jest także wzbogacić bukiet o róże, które są dostępne przez cały rok.

Bukiety ślubne latem

Latem popularnym kwiatem jest eustoma, który występuje od czerwca aż do końca września. Jest to typowo ślubny kwiat, bardzo chętnie wybierany przez pary młode. Wiosną można zastąpić go goździkami. Inne kwiaty to:

  • dalie

  • piwonie

  • róże

  • słoneczniki

  • sukulenty

  • storczyki

Są wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury, dlatego świetnie sprawdzą się w upalny dzień. Z powodzeniem przetrwają ceremonię i wesele w dobrej kondycji, aż do oczepin włącznie, kiedy to zgodnie z tradycją zostanie wybrana kolejna panna młoda.

Jak zaplanować zakup bukietu ślubnego?

Decydując się na bukiet ślubny dobrze jest wcześniej umówić się na spotkanie z florystą w kwiaciarni i powiedzieć o swoich oczekiwaniach. Centrum Ogrodnicze Wiolety Modrzejewskiej posiada zawsze bogaty wybór kwiatów a bukiety ślubne przygotowywane są z największą starannością. Specjalista będzie chciał też podpytać o styl, w jakim zostanie urządzone wesele, aby dobrać rodzaj i kolorystykę kwiatów. Dobrym pomysłem będzie także posiadanie przykładowych zdjęć przedstawiających preferencje pary młodej. W tym samym stylu można wybrać subtelny wianek zamiast welonu i butonierki.

Bukiet ślubny najczęściej wykonuje się z tych samych kwiatów co dekoracje kościoła, żeby nadać całości spójnego charakteru. Wiązanki kwiatów często uzupełnia się gipsówką, aby były pełniejsze i nie stanowiły zbytniego obciążenia finansowego dla przyszłych małżonków. Gipsówka jednak nie musi być tylko dodatkiem, gdyż niektóre z panien młodych decydują się na lekki bukiet wykonany z tych delikatnych kwiatów.