Śmierć bliskiej osoby jest ciężkim wydarzeniem dla niemal każdej osoby i konieczność zorganizowania ceremonii pogrzebowej jest trudnym zadaniem. Jeśli staniemy przed koniecznością zorganizowania pogrzebu, to warto skorzystać z usług profesjonalnego zakładu pogrzebowego, takiego jak Adwentus Usługi pogrzebowe, który zajmie się przygotowaniem ceremonii pogrzebowej i  reprezentowaniem klienta w urzędach czy też w kancelarii kościelnej. Podpowiemy Państwu, na co zwrócić uwagę wybierając dobry dom pogrzebowy.

Pogrzeb w obrządku katolickim lub świeckim

W zależności od preferencji osoby zlecającej zorganizowanie ceremonii pogrzebowej profesjonalne domy pogrzebowe przygotują różnego rodzaju pogrzeby. Dla osób o wyznaniu katolickim, taki zakład przygotuje wyjątkową ceremonię pogrzebową zgodną z poglądami katolickimi, natomiast jeśli osoba potrzebująca pomocy ze zorganizowaniem pogrzeby zdecyduje się na ceremonię świecką, to zakład pogrzebowy również zapewni odpowiednią pomoc. Niezależnie od tego czy pogrzeb ma być w obrządku katolickim lub świeckim, muszą zostać spełnione odpowiednie formalności. Szukając profesjonalnej firmy  pogrzebowej, warto zainteresować się ofertą firmy Adwentus Usługi pogrzebowe, który zapewnia kompleksowe usługi związane z organizacją ceremonii pogrzebowej w różnych obrządkach. Dodatkowo takie zakłady pogrzebowe zajmą się organizacją pożegnania zmarłego po pogrzebie.

Reprezentacja w urzędach i kancelariach

W przypadku zgonu bliskiej osoby konieczne jest załatwienie różnego rodzaju formalności urzędowych, a w przypadku osób planujących ceremonię pogrzebową w obrządku religijnym, dochodzą dodatkowe formalności związane z np. rozmową w kancelarii kościelnej. Korzystając z usług profesjonalnego domu pogrzebowego, możemy liczyć na reprezentację w urzędach czy też kancelarii kościelnej. Załatwienie prawidłowo wszystkich formalności, w momencie gdy jesteśmy przybici stratą bliskiej nam osoby, jest bardzo trudne, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów pracujących w domach pogrzebowych. Doświadczeni i empatyczni pracownicy zakładów pogrzebowych zapewniają nie tylko reprezentację przed urzędami, ale również wsparcie i doradztwo.

Jak rozliczyć organizację ceremonii pogrzebowej?

Dla wielu osób bardzo ważną kwestią związaną z organizacją ceremonii pogrzebowej jest sposób, w jaki mogą zapłacić za organizację pogrzebu. W Polsce w razie śmierci emeryta lub rencisty przysługuje zasiłek pogrzebowy, który pozwala na skorzystanie z usług profesjonalnego domu pogrzebowego. Jeśli zasiłek pogrzebowy nie wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów, to konieczna jest dopłata, a w przypadku tańszego pogrzebu zakład zwraca różnicę. Warto korzystać z usług zakładu pogrzebowego, który umożliwia kredytowanie pogrzebu w ramach zasiłku ZUS lub KRUS. Dodatkowo taki zakład pogrzebowy z pewnością pomoże w przygotowaniu odpowiednich dokumentów niezbędnych do otrzymania zasiłku.

Profesjonalne usługi

Firma Adwentus Usługi Pogrzebowe zajmuje się kompleksową organizacją ceremonii pogrzebowych. Oferują szeroki wybór trumien i urn, a także dysponują również własną salą pożegnań oraz salą konsolacyjną. Firma świadczy usługi transportu zmarłych oraz organizację karawan. Dodatkowo oferują oprawę muzyczną oraz kwiaty, które dopełniają atmosferę ceremonii. W trosce o osoby nieobecne na uroczystości, firma umożliwia transmisję online. Adwentus Usługi Pogrzebowe oferuje również usługi kamieniarskie.