Co warto wiedzieć o wycieraczkach systemowych?

Materiał partnera
2019-11-08
wycieraczka systemowa

Nikt z nas nie lubi brudu na podłogach znajdujących się w mieszkaniach czy chociażby biurach bądź sklepach, zwłaszcza takiego, który wnosimy na podeszwach naszych butów z zewnątrz w postaci błota czy piasku. Rozwiązaniem tego problemu jest oczywiście dobrej jakości wycieraczka. W chwili obecnej zarówno w budynkach publicznych jak i prywatnych coraz chętniej wybierane są tak zwane wycieraczki systemowe, dlatego też warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Czym jest wycieraczka systemowa?

Zaczynając od samego początku, wycieraczka jest to przedmiot służący nam do oczyszczania podeszwy butów z wszelkiego rodzaju zabrudzeń i zapobiegający w ten sposób wniesieniu ich do pomieszczeń, przed którymi wycieraczka jest wystawiona. Wycieraczki systemowe mogą posiadać wkłady stworzone z różnych materiałów takich jak szczotki, winyl bądź ryps i to one odpowiadają w głównej mierze za zatrzymanie poszczególnych zanieczyszczeń.

Strefy zastosowań wycieraczek systemowych

Montaż wycieraczek systemowych dzieli się zasadniczo na trzy strefy, wśród których wyróżniamy takie jak:

  • Strefa 1 - Jest to tak zwana strefa wchłaniania bądź oczyszczania zgrubnego i tutaj zazwyczaj zastosowanie znajdą wycieraczki systemowe wykonane z wkładem winylowym, dzięki czemu pozwoli to nam na usunięcie sporych ilości błota, gruboziarnistego brudu w postaci piachu a także resztek śniegu. Wycieraczka w tej strefie montowana jest na zewnątrz budynku.
  • Strefa 2 - Ta strefa nazywana często jest obszarem czyszczenia i stosuje się tu wycieraczki szczotkowe, których zadaniem jest wyłapywanie z naszego obuwia różnego rodzaju drobnoziarnistych zanieczyszczeń. W tym przypadku wycieraczka może być zarówno zewnętrzna jak i wewnętrzna.
  • Strefa 3 - Nazywane strefą osuszającą i jest to miejsce, gdzie stosuje się wycieraczki z wkładem rypsowym, dzięki któremu skutecznie osuszymy nasze buty z wilgoci czy pozostałych resztek zanieczyszczeń, których nie zdołały usunąć poprzednie strefy czyszczące. Wycieraczki osuszające najczęściej montuje się już wewnątrz budynku.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze wycieraczki systemowej?

Decydując się na zakup wycieraczki systemowej, musimy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników takich, jak chociażby:

  • Dokładny rozmiar wycieraczki
  • Rodzaj wypełnienia (szczotka, winyl, ryps)
  • Sposób montażu wycieraczki
  • Rodzaj budynku w którym dana wycieraczka ma być zamontowana
  • Średnie natężenie ruchu pieszego.

 Skąd wziąć wycieraczki systemowe?

Niezależnie od tego, w jakim rodzaju budynku mamy zamiar zamontować wycieraczki systemowe, to warto się po nie zwrócić do firmy S-MATT Gertruda Burkat z Krakowa, która w swojej niezwykle bogatej ofercie posiada wysokiej jakości mat wejściowych, a także wycieraczek systemowych a poza samą sprzedażą istnieje tam również możliwość ich wyczyszczenia oraz naprawy. Pracownicy tej firmy pomogą nam także wybrać odpowiednią dla nas wycieraczkę wraz z dokonaniem niezbędnych pomiarów, dzięki czemu będziemy mieć stu procentową pewność, że wybrana przez nas wycieraczka będzie idealnie spełniać swoje zadania.

Opracowanie artykułu:

S-MATT Gertruda Burkat

os. Bohaterów Września 9/67, 31-620 Kraków Mistrzejowice, małopolskie
e-mail
www