Zakłady pogrzebowe mają niełatwe zadanie. Z ich usług ludzie korzystają w momencie śmierci bliskiej osoby. Jest to wyjątkowo trudny okres dla całej rodziny zmarłego. W wielu przypadkach nie mają oni tak zwanej głowy do załatwiania wszystkich niezbędnych formalności związanych z pochówkiem nieboszczyka. Dlatego organizując pogrzeb, niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego.

Każda ceremonia ma swój porządek, który należy przestrzegać. W związku z tym wymagana jest właściwa obsługa, która pomoże rodzinie zmarłego przejść cały ten bolesny proces we właściwej kolejności. Dlatego też współczesne zakłady pogrzebowe stoją frontem do klienta, co oznacza to, że oferują kompleksowe usługi. Pomagają w większości zadań związanych z organizacją pogrzebu, jak również w czynnościach urzędowych, czyli także w kwestii formalnej. Dodatkowo w ich zakresie prac można wyróżnić drobne działania takie jak: dobór kwiatów, oprawy muzycznej, klepsydry. Niektóre natomiast także oferują organizowanie styp, które w naszej kulturze są niezwykle ważne.

Jakie cechy powinien mieć dobry zakład pogrzebowy?

Nowoczesne domy pogrzebowe oferują organizację tradycyjnego pochówku z udziałem trumny, jak również – kremację. Wszystko zależy od woli zmarłego i decyzji podjętej przez całą rodzinę. Cały przebieg kremacji może, odbywać się z udziałem bliskich bądź w całkowitym odosobnieniu. Niemniej jednak niezależnie od decyzji, rodzina ma w każdym momencie możliwość pożegnania się ze zmarłym. Należy wiedzieć, że obecnie coraz więcej osób pragnie pogrzebu świeckiego. Całkowicie z pominięciem części związanej z obrządkiem katolickim. Dlatego w wielu przypadkach kadrę pracowniczą zakładu pogrzebowego zasilają mistrzowie ceremonii. Dzięki ich praktykom i doświadczeniu możliwy jest pochówek świecki.

Co jeszcze wyróżnia współczesne zakłady pogrzebowe?

Główną zaletą obecnych domów pogrzebowych są kompleksowe działania w zakresie formalności urzędowych. Zwykle czynności te obejmują instytucje takie jak szpital, urzędy, kościół czy też cmentarz. Okazuje się, że zakłady pogrzebowe pomagają również w kontakcie z ubezpieczycielem, a w wyjątkowych sytuacjach z przetransportowaniem nieboszczyka. Jedyne w takim przypadku wymagane jest właściwe pełnomocnictwo. Oczywiście nie bez znaczenia jest również wybór stosownej trumny lub urny, wiązanek, krzyży nagrobnych. Zakład pogrzebowy Credo jest miejscem, które oferuje kompleksowe usługi w zakresie organizacji pogrzebu. Dodatkowo zapewnia on odpowiednią obsługę zrozpaczonej rodzinie zmarłego.