Budownictwo mieszkalne miejskie, zwłaszcza w dużych miastach, opiera się o wznoszenie pięknych, stylowych, a także przestronnych apartamentów, które projektowane są z myślą o singlach, emerytach, parach, czy rodzinach z dziećmi. To właśnie w tego typu obiektach przygotowywane są wyjątkowe mieszkania deweloperskie – dowiedz się, czym się one wyróżniają!

Idee budownictwa pasywnego

Mieszkania deweloperskie w apartamentowcach, przygotowane są w modelu pasywnym, co oznacza, że są energooszczędne. Wpływają na to różne technologie wdrażane przez inwestorów, które mogą się od siebie mniej lub bardziej różnić. Wielokrotnie jednak mowa o takich wdrożeniach, jak: wentylacja z rekuperatorem odzysku ciepła, energooszczędne okna instalowane w systemie ciepłego montażu, specjalne termoizolacje, które pozwalają utrzymać w pomieszczeniach ciepło i przyjazny dla zdrowia mikroklimat, czy też ogrzewanie podłogowe, instalacje elektryczne bezpuszkowe o wysokim poziomie zabezpieczenia przepięciowego, oraz specjalne izolatory akustyczne, wygłuszające przestrzeń, sprawiając wrażenie mieszkania w domu jednorodzinnym.

Indywidualne dostosowanie

Mieszkania deweloperskie są sprzedawane najczęściej w fazie realizacji inwestycji budowy danego apartamentowca. Zaletą takiego rozwiązania jest rozłożenie wykupu na części, a także możliwość zindywidualizowania przestrzeni. Kupujący mogą poprosić o odpowiednie wykończenie wnętrz, założenie konkretnych parkietów, czy paneli, czy też innych udogodnień. Czasami nawet inwestorzy zgadzają się na zmianę rozmieszczenia ścian działowych itp. W przypadku powstałych już budynków, które mają wolne mieszkania na sprzedaż, ich dostosowanie również często jest wliczone w cenę wykupu. Największą zaletą lokali mieszkalnych deweloperskich w apartamentach, jest zatem możliwość błyskawicznego wprowadzenia się do nich, bez konieczności przeprowadzania długich remontów.

Różnego rodzaju udogodnienia – od placów zabaw po siłownię!

W najlepszych apartamentowcach mieszkalnych powstają nawet dla lokatorów nowoczesne, klimatyzowane sale fitness. Ogrody wokół budynku są zaś pełne zieleni i kwiatów, a także wyposażone są w miejsca relaksu dla dorosłych i dzieci – mowa np. o placach zabaw. Jeśli chodzi o lokalizację apartamentów, najczęściej położone są na terenach miast, gdzie jest dużo zieleni, ale gdzie również łatwo dojechać dobrą drogą komunikacyjną. Jest to ważne, aby w późniejszym czasie szybko dostać się do pracy, czy zawieść dziecko do szkoły.

Wszystkie opisane udogodnienia, posiada dla przykładu Apartament w Mławie na osiedlu „Zielone Ogrody” – to tam można zarezerwować mieszkania o powierzchni od 50 do 65 metrów kwadratowych. Z projektem, wizualizacjami i rzutem poziomów, warto zapoznać się na stronie inwestora. Jest nim przedsiębiorstwo PHU TRANSMIK, które dystrybuuje również materiały budowlane, sanitarne i opałowe, a także, które prowadzi myjnie i stacje paliw!