Pierwsza Komunia to wspaniałe przeżycie dla każdej rodziny. Ten dzień przynosi każdemu wiele emocji i wspomnień na całe życie. Aby uwiecznić te piękne, podniosłe chwile, dobrze jest wykonać portret rodzinny i profesjonalną sesję fotograficzną, na przykład z Foto-Helios Zakład Fotograficzny Piotra Olszewskiego z Wrocławia. Zapraszamy do lektury tekstu o wszystkich aspektach fotografii komunijnej.

Jak zrobić dobre zdjęcia komunijne?

Zdjęcia są robione w czasie uroczystości lub później na przykład podczas białego tygodnia, kiedy dzieci jeszcze przebierają się w odświętne stroje i uczestniczą w nabożeństwach. Kościół, wnętrze restauracji lub jej otoczenie oraz malownicza fasada nadają się jako tło dla zdjęć. Odpowiednio dobrane dodatki, różaniec lub świeca, podkreślą charakter tych wyjątkowych chwil. Pastelowe kwiaty układane w bukiety podczas sesji zdjęciowej są również uniwersalnym dodatkiem. W sesji mogą wziąć udział również rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i chrzestni oraz pozostali członkowie rodziny. Dbałość o oświetlenie, tło, rekwizyty i obróbkę zdjęć w programie graficznym sprawia, że fotografia komunijna bardzo różni się od zdjęć amatorskich. Ponadto pozwalają odciążyć rodziców, którzy tego dnia nie muszą martwić się o samodzielną dokumentację fotograficzną.

Zdjęcia komunijne w plenerze

Park, łąka, las są doskonałym tłem do wykonania pamiątkowych zdjęć z Komunii Świętej. Idealnie komponują się również z białą sukienką lub strojem chłopca. Wybierając miejsce, należy wziąć pod uwagę jego bliskość do restauracji, w której odbywa się impreza, aby móc efektywnie robić zdjęcia w plenerze i wrócić na uroczystość. Czasem idealne warunki są tuż za rogiem: skwer porośnięty kwiatami, czy urokliwa ścieżka u sąsiada. W przypadku sesji komunijnej zaplanowanej na jeden dzień można spróbować znaleźć więcej podobnych miejsc. Dobrym pomysłem będzie las, ukwiecona łąka, plaża nad rzeką lub jeziorem. Jeśli ceremonia odbywa się w bliskości pięknych obiektów architektonicznych, warto się tam udać. Nic nie stoi na przeszkodzie sesji komunijnych w plenerze na dziedzińcu zamku na tle kolorowych budynków starego muru.

Jak wybrać dobrego fotografa komunijnego?

Dobry fotograf komunijny powinien odznaczać się kilkoma cechami i posiadać pewne umiejętności. Fotograf profesjonalista musi znać się na swoim zawodzie, mieć odpowiednie doświadczenie i potwierdzające je portfolio. Jednym z takich fotografów jest Piotr Olszewski z Foto-Helios Zakład Fotograficzny z Wrocławia. Kreatywność to kolejna cecha dobrego fotografa komunijnego. Technika robienia zdjęć i umiejętność obsługi sprzętu to nie wszystko. Obecnie ciekawe pomysły mogą znacznie uatrakcyjnić album z Pierwszej Komunii Świętej. Kreatywny fotograf zawsze znajdzie wyjątkowy kadr i wykona nawet standardowe zdjęcia w sposób wyróżniający je spośród innych zdjęć ślubnych. Poza tym taki specjalista to skarb podczas sesji ślubnej, bo będzie w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania. Wielka wyobraźnia to istotna zaleta fotografa, a jeśli umie ją właściwie wykorzystać, to na pewno nigdy nie zabraknie mu klientów.