Różne zdarzenia – wypadki, choroby, kradzieże i tym podobne – stanowią szkodę, której wystąpienie uprawnia nas do otrzymania odszkodowania. Niestety, towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie wypłacają należne pieniądze lub mocno zaniżają wartość takiego zadośćuczynienia. W takiej sytuacji trudno jest samodzielnie pokryć koszty likwidacji szkody. Zaniżone odszkodowanie można jednak odzyskać. Jak to zrobić?

Zaniżone odszkodowanie – na co należy uważać?

Ubezpieczyciele bardzo często wykorzystują różne kruczki w umowach, które pozwalają im obniżyć wartość należnego odszkodowania. Powszechną praktyką jest wyliczanie zbyt małej ceny rynkowej uszkodzonego mienia. Agencje nie wliczają do swoich kalkulacji czynników podnoszących wartość pojazdu, domu czy innego ubezpieczonego obiektu. Koszty naprawy obliczają na podstawie zamienników, a nie oryginalnych części, co po raz kolejny obniża kwotę środków do wypłaty. Eksperci z Kancelarii Prawnej Pretor w Wieluniu ostrzegają też przed ubezpieczycielami, którzy nie zwracają kosztów za korzystanie z usług fachowców, holowanie czy wynajem zastępczego pojazdu.

Na szczęście odszkodowany ma prawo odwołać się od decyzji ubezpieczalni i złożyć reklamację lub wstąpić na drogę sądową. W walce o odzyskanie pieniędzy z polisy warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników z kancelarii Pretor. Ze wsparciem obeznanych w przepisach ekspertów nasze szanse na  otrzymanie pieniędzy są większe.

Dochodzenie odszkodowania z pomocą prawników

Jeśli uważamy, że wysokość odszkodowania wyliczona przez towarzystwo ubezpieczeniowe jest zaniżona, możemy zwrócić się o pomoc do Kancelarii Prawnej Pretor w Wieluniu. Eksperci specjalizują się w odzyskiwaniu odszkodowań i mają wieloletnie doświadczenie na tym polu. Udzielają swoim klientom pomocy w zakresie szkód osobowych, majątkowych i komunikacyjnych. Tym, co wyróżnia kancelarię Pretor na tle konkurencji jest indywidualne podejście do każdej powierzonej sprawy.

Prawnicy dokonują bezpłatnej analizy sytuacji klienta i realnie oceniają jego szansę na zwycięstwo. Pomagają w ustalaniu odpowiedzialności, zbieraniu dowodów i gromadzeniu niezbędnej dokumentacji.  Dodatkowym atutem kancelarii jest współpraca z rzeczoznawcami i lekarzami, którzy dzięki swoim kwalifikacjom mogą dokładnie oszacować poniesione straty lub uszczerbek na zdrowiu. Powierzając swoją sprawę prawnikom z Pretora zyskujemy czas i komfort, o który eksperci szczególnie dbają. Ich starania sprawiają, że sami nie musimy szukać fachowców od wycen ani męczyć się z formalnościami czy kontaktem z ubezpieczycielem.