Kwiaciarnia kwiaciarni nie równa. Kwiaty to nie jedyny asortyment tego typu miejsc. Klienci szukają w nich także dodatków do wnętrz. I czego jeszcze? Czegoś, czego nie znajdą w supermarkecie. Kwiaciarnia to wyjątkowe miejsce związane z wyjątkowymi potrzebami. Choćby potrzebą uczczenia kogoś bliskiego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wybrać dobry sklep florystyczny.

Kwiaciarnia jest dobra na wszystko

Kwiaciarnię odwiedzamy w związku z przeróżnymi okazjami. Są stałe święta w roku, w czasie których możemy wyrazić swoją miłość wobec rodziców, partnera i partnerki, dziadków. Tak naprawdę powodów do kupienia kwiatów nie brakuje. Kto chce, powód sobie znajdzie. Mała róża czy pojedynczy goździk może posłużyć do wyrażenia komuś swojej miłości i wdzięczności. 

Na swoich stronach internetowych kwiaciarnie wskazują bukiety idealne na podziękowanie, przeprosiny; dla gospodyni, przyjaciółki i w ramach kondolencji. Kwiaty poprawiają humor. Są piękne, pachną i są częścią natury, a ta dobrze działa na człowieka. Warto więc udać się do florysty, kiedy napadnie cię jesienna chandra, albo żeby wynagrodzić sobie gorzkie rozczarowanie z powodu jakiejś relacji. Florysta to często wrażliwy człowiek, który dużo rozumie. Nie musisz mu mówić, co czujesz. Ale możesz być pewny tego, że znajdzie dla ciebie idealny gatunek kwiatu. Tak przynajmniej powinno być.

Czy w kwiaciarni może pracować każdy?

Do kwiaciarni wybieramy się najczęściej, żeby coś uczcić. Czasami przyczyną są urodziny, walentynki, innym razem ostatnie pożegnanie bliskiej osoby. Wizyta u florysty nie zawsze będzie się więc wiązać z przyjemnymi uczuciami. Dobrze, by florysta potrafił odpowiedzieć na potrzeby klienta. Powinien umieć pytać o oczekiwania i mieć wyczucie, to znaczy nie przekraczać niczyich granic.

Dzisiaj popularne są poczty kwiatowe. Świetnie jeśli kwiaciarnia w pobliżu oferuje taką możliwość swoim klientom. Nie do pomyślenia jest jednak, by pracownik wybrał się do solenizanta i zostawił kwiaty na wycieraczce. Kontakt z drugim człowiekiem jest w tej branży bardzo ważny. Liczy się empatia i otwartość. To jedna z gwarancji dobrych usług. Popieramy kwiaciarnię z dostawą, ale tylko kulturalną! Nie chodzi przecież o to, by twoja mama lub babcia czuła niesmak po odebraniu przesyłki.

Umiejętności miękkie to jednak nie wszystko. Ważny jest także talent, zdolność łączenia ze sobą roślin w taki sposób, by tworzyły estetyczną, zachwycającą całość. To nie każdy potrafi. Warto zapoznać się z opiniami o firmie w Internecie. Przekonaj się, jak klienci odbierają dane miejsce.

Czy kwiaciarnia ma bogaty i dobry asortyment? Gdzie znaleźć sprawdzoną?

To kolejne pytanie, które dobrze jest sobie zadać. Im więcej gatunków kwiatów, ich odmian, kolorów, tym lepiej. Oznacza to więcej fantazyjnych możliwości! Jeśli lubisz nietuzinkowe rośliny i bukiety, nie odnajdziesz się w małej kwiaciarni. Jeśli planujesz ślub lub inną uroczystość, chętniej skorzystasz z szerszej oferty. Zachęcamy do wypróbowania naszej listy sprawdzonych firm, w zależności od tego, gdzie się znajdujesz:

Kwiaciarnia Warszawa | Kwiaciarnia Gdańsk | Kwiaciarnia Łódź

Kwiaciarnia Poznań | Kwiaciarnia Wrocław | Kwiaciarnia Szczecin

Kwiaciarnia Częstochowa | Kwiaciarnia Kraków | Kwiaciarnia Katowice

Kolejną ważną kwestią jest cena. Te same kwiaty kupisz u pani za rogiem taniej niż w nowym „salonie dla kwiatów”, który niedawno powstał w twojej okolicy. Znajdź optymalne rozwiązanie.

Zwróć też uwagę na przechowywanie kwiatów. Rośliny powinny być odpowiednio pielęgnowane, by zachowywały swój urok przez długi czas. Woda i światło to ich podstawowe potrzeby. Kompetentny florysta dobrze o tym wie.

Dodatkowe usługi w kwiaciarni

Być może zastanawiasz się, co można kupić w kwiaciarni oprócz kwiatów. W tym miejscu znajdziesz wiele ciekawych dodatków wnętrzarskich. Wiele z nich to artystyczne wazoniki na rośliny, modne lasy w słoiku, przydatne akcesoria. Kupisz poza tym ozdobne figurki, boksy prezentowe lub dekoracje ścienne. Nie brakuje również kartek z życzeniami na różne okazje i torebek na upominki.

Czy coś więcej? Dla niektórych ważna jest sama aranżacja kwiaciarni. To, jak wygląda wystawa, jak urządzone jest wnętrze sklepu, może wskazywać na to, że kwiaty są czyjąś pasją i że osoba pracująca w kwiaciarni ma naprawdę wyczucie estetyczne. A do artysty po kwiaty jak w dym!