Organizacja własnego ślubu to niełatwe zadanie. Nie tylko ze względu na ilość obowiązków Młodej Pary, ale również ogrom stresu. Żeby ślub został dopięty na ostatni guzik, wiele par decyduje się na rozpoczęcie organizacji już kilka lat wcześniej. Jak zabrać się za organizację ślubu i wesela, aby mieć pewność, że wszystko będzie zaplanowane do perfekcji i jednocześnie uniknąć stresu? Mamy sprawdzone metody!

Wybierz się na targi!

Targi ślubne są organizowane od wielu lat i z roku na rok przybywa ich pasjonatów. Biorą w nich udział nie tylko osoby, które planują ślub, ale również ich bliscy, którzy chcą pomóc w przygotowaniach. Na targach ślubnych można znaleźć wszystko to, czego potrzeba do zorganizowania perfekcyjnego ślubu i wesela – od zaproszeń ślubnych i etykietek po usługi ślubnych konsultantów, które polegają na kompleksowej organizacji wesela. Bardzo często można znaleźć na nich również wypożyczalnie sprzętów i dekoracji ślubnych, fotografów, kamerzystów oraz projektantów mody. Wszystko to sprawia, że choć targi ślubne są organizowane w wielu miastach, zjeżdżają się na nie osoby z całej Polski. Oprócz dużego wyboru produktów i usług targi umożliwiają również porównanie cen pomiędzy różnymi firmami oferującymi to samo.

Pozbądź się stresu!

Stres związany z organizacją ślubu i wesela może zdecydowanie zepsuć nastrój Młodej Parze. Wobec tego jednym z rozsądnych rozwiązań będzie powierzenie wszystkich spraw organizacyjnych doświadczonej osobie, która ma dostęp do sprawdzonych firm. Pomoc ślubnego konsultanta nie tylko odciąży przyszłych małżonków, ale też będzie niezwykle wygodne. Pomimo kompleksowych usług, doradca stale konsultuje się z Młodą Parą lub – jeśli Młodzi wyrażą taką chęć – inną osobą, która może podejmować decyzje w ich imieniu np. świadkiem. Kompleksową organizację ślubu i wesela oferuje między innymi firma Begie Design, której siedziba znajduje się w Nowym Sączu.

Czym zajmują się ślubni konsultanci?

Zakres usług ślubnych konsultantów zależy przede wszystkim od indywidualnych ofert. Najczęściej obejmuje on:

  • przygotowanie zaproszeń ślubnych,
  • dobór lub szycie odzieży ślubnej,
  • dobór makijażu, fryzury oraz bukietu Panny Młodej,
  • wynajęcie fotografa i kamerzysty,
  • organizacja dekoracji oraz oprawy muzycznej w kościele i na sali weselnej,
  • wynajem miejsca weselnego oraz cateringu,
  • organizacja transportu i noclegu dla gości.

Oczywiście to tylko niektóre z usług świadczonych przez profesjonalnych organizatorów ślubów i wesel. Bardzo często Młoda Para decyduje się na wykupienie również dodatkowych usług np. kursu tańca lub sporządzenie budżetu ślubnego. Pomoc konsultanta to rozwiązanie, które nie tylko odejmie stres, ale też pozwoli trzymać w ryzach wszystkie wydatki, aby nie przekroczyć posiadanego budżetu.