Nadmierny stres spowodowany m.in. pracą, życie w pośpiechu czy wiele obowiązków to problemy, które doprowadzają do pogorszenia nastroju. W walce o lepsze samopoczucie możemy wykorzystywać naturalne produkty, czyli zioła. Dobrym wyborem będą mieszanki, których regularne stosowanie ułatwi zasypianie, ale nie tylko. Jakie jeszcze działanie mają zestawy ziół i gdzie można je nabyć?

Z czego składają się herbatki ziołowe na poprawę nastroju?

Jedną z metod wykorzystania ziół w celu polepszenia samopoczucia jest przygotowanie z nich gorącego naparu. Taka herbata ziołowo-owocowa jest nie tylko smaczna, ale ma też na nas kojący wpływ. Wynika to z jej składu, w którym znajdziemy liść melisy oraz skórkę pomarańczy. Jeśli trapi nas nieustający niepokój, co z kolei przekłada się na przyspieszoną pracę serca związaną z nadmiernym stresem i nerwami, postawmy na mieszankę ziołową z kwiatostanem głogu.

Nastrój polepszyć nam może również herbata, w której składzie znajdziemy oprócz wspomnianych ziół również korzeń kozłka lekarskiego oraz szyszki chmielu. Pozytywnie na samopoczucie wpływa też koszyczek rumianku. Ważne jest, by każde z wymienionych ziół było podane w naparze w odpowiednich proporcjach. Zakup gotowych mieszanek jest zatem bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie musimy bowiem odmierzać ziół po kolei, przygotowując uspokajającą herbatę. W sposób naturalny samopoczucie poprawi jednak nie tylko napar, ale też np. relaksująca kąpiel. Jak trzeba ją przygotować?

Jakie jest zastosowanie mieszanek ziołowych?

Mieszanki ziół są zatem wykorzystywane przede wszystkim do zaparzania aromatycznych herbat. Oprócz naparów można gotowych zestawów użyć do przygotowania odprężającej kąpieli. Do takiego celu użyjmy produktu, w którego składzie znajdzie się wspomniany koszyczek rumianku, kłącze pięciornika, a także ziele krwawnika i tasznika. Pomoże to nam również w walce chociażby ze stanami zapalnymi skóry. Również i przy takim zastosowaniu mieszanki niezbędne jest przygotowanie naparu, który następnie przelewa się do wanny.

Gotowe zestawy składające się ze starannie wyselekcjonowanych ziół proponuje swoim klientom sklep Zioła od Braci - rodzinnie prowadzona zielarnia, która oferuje szeroki wybór produktów bonifraterskich oraz innych naturalnych suplementów i preparatów ziołowych. W asortymencie firmy znajdują się między innymi produkty wspomagające zdrowie układu moczowego, kości, stawów i mięśni, a także preparaty na stres i koncentrację. Firma oferuje również bezpłatne konsultacje z zakresu ziołolecznictwa oraz indywidualne plany leczenia dostosowane do potrzeb każdego pacjenta. Firma Zioła od Braci została założona w 2014 roku w Poznaniu i od tego czasu sukcesywnie rozszerza swój asortyment, współpracując z coraz większą ilością dostawców.