Zajmujesz się ekologią i ochroną środowiska naturalnego? A może pracujesz w turystyce i rekreacji na terenach leśnych? Przykładowo w Kancelarii Radcy Prawnego Magdaleny Adamczewskiej otrzymasz kompleksową opiekę prawną w zakresie prawa leśnego i łowieckiego. Z porad mogą skorzystać zarówno podmioty sektora publicznego, w tym jednostki działalności terytorialnej, jak i te zajmujące się ochroną środowiska.

Prawo łowieckie – kogo dotyczy?

Prawo łowieckie w naszym kraju reguluje, systematycznie nowelizowana, ustawa z 13 października 1995 roku. Jest to dział prawa administracyjnego, który ustala planowe gospodarowanie, w tym hodowlę i ochronę zwierzyny łownej, racjonalne planowanie oraz wprowadzanie zwierzyny do obrotu gospodarczego.

Prawo łowieckie porządkuje zatem organizację oraz zachowanie wszystkich osób fizycznych i organizacji związanych z łowiectwem. Zajmuje się między innymi nakładaniem obowiązków na związki w zakresie opracowywania planów hodowli oraz ustala zasady polowania dla myśliwych.

Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Adamczewska specjalizuje się w udzielaniu porad prawnych w zakresie leśnictwa oraz łowiectwa. Oferuje obsługę jednostek lasów państwowych oraz samorządu terytorialnego. Świadczy usługi w zakresie konsultacji, mediacji, sporządzania opinii prawnych oraz zastępstwa procesowego.

Szkody łowieckie – komu przysługuje odszkodowanie?

Nowelizacja ustawy wprowadziła zmiany w zakresie odszkodowania z tytułu szkód łowieckich, które przysługuje rolnikom, ponoszącym straty w wyniku działalności dzikiej zwierzyny. Rekompensata dostępna jest wyłącznie w postaci pieniężnej, nie można wnioskować o przywrócenie uprawy do stanu poprzedniego. Wypłata zadośćuczynienia leży w gestii właściwego obwodu łowieckiego. Na przykład Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Adamczewska służy kompleksową pomocą podczas rozwiązywania sporów i konfliktów. Korzystanie z pomocy specjalisty pozwoli Ci uniknąć licznych problemów i prowadzić działalność zgodnie z ustawą. Dlatego warto mu zaufać.