Rozwód jest zakończeniem pewnego etapu. Niestety niezależnie od okoliczności i stażu małżeństwa jest to bardzo stresująca sprawa, która musi odbyć się w sądzie. Oczywiście istnieją pary, które wcześniej ustaliły wszystkie decyzje między sobą i rozwód jest dla nich formalnością. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo i czasem warto zatrudnić adwokata. W jakich sytuacjach należy to zrobić? Jakie korzyści Ci to przyniesie? Sprawdź.

Kiedy powinno się skorzystać z pomocy adwokata podczas rozwodu?

Najczęściej służy on swoim doświadczeniem i wiedzą podczas trudnych spraw, gdzie partnerzy nie potrafią dojść do porozumienia. Kłótnie te dotyczą głównie podziału majątku, opieki nad dziećmi, a nawet o brak poczucia winy z jednej ze stron. Bieg sprawy rozwodowej należy rozpocząć od złożenia odpowiednich dokumentów.

Niestety nie wszyscy są w stanie je wypełnić prawidłowo. Ponadto narastający stres w czasie rozprawy może spowodować, że na pytania sędziego nie będziesz w stanie odpowiadać logicznie, ponieważ emocje wezmą górę. Kolejnymi przykrymi wydarzeniami, w których należy rozważyć zatrudnienie go, jest lęk o to, że współmałżonek będzie manipulować lub kłamać w sądzie. Ponadto istnieje prawdopodobieństwo, że będzie fałszował dowody na swoją korzyść.

Jakie zalety da Ci zatrudnienie adwokata?

Największą zaletą jest możliwość uniknięcia przeżywania wielu negatywnych emocji i stresu. Dzięki zatrudnionemu pełnomocnikowi nie musisz uczestniczyć we wszystkich rozprawach, a jedynie wstawić się na przesłuchanie stron. Ponadto podchodzi on do sprawy profesjonalnie, a także sprawia, by proces odbył się w miarę możliwości w komfortowych warunkach. Takie usługi zapewniają kancelarie adwokackie, między innymi adwokat Katarzyna Węgorek.

Podczas konsultacji zostaniesz przygotowany na różnego rodzaju możliwości, jakie mogą się zdarzyć na sali sądowej. Pomoże Ci też wypełnić wymagane wnioski, przesłucha świadków, a także wyjaśni Ci przepisy prawne, bądź przetłumaczy trudny język urzędowy na bardziej zrozumiały.