Instalacja wodno-kanalizacyjna odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie domu. W końcu wodę mamy w kuchni w łazience czy na ogródku. Co zrobić w momencie usterki? Zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne. Czy wiesz jednak w jakich konkretnych przypadkach powinno się sięgnąć po telefon i wybrać numer do odpowiedniej firmy? Kiedy wezwać pogotowie kanalizacyjne? W jakich sytuacjach skorzystać z ich usług? Odpowiadamy!
Czym jest pogotowie kanalizacyjne?
Zacznijmy od najważniejszego, czyli co to właściwie jest pogotowie kanalizacyjne i kiedy się do nich dzwoni? Pogotowie wodno-kanalizacyjne to nic innego, jak jednostka zajmująca się usuwaniem awarii i naprawianiem sieci oraz interwencjami podczas problemów z wodą w budynkach mieszkalnych. Numer do takiej firmy warto mieć zapisany w telefonie, a dodatkowo powieszony np. na lodówce czy zapisany w notesie. Tak naprawdę nigdy nie wiesz, kiedy wyniknie w twoim domu jakaś usterka. Często liczy się czas reakcji, zatem warto go skrócić posiadając numer pod ręką.
W jakich sytuacjach skorzystać z usług pogotowia kanalizacyjnego?
Najczęstszą usterką jest cieknąca woda np. w kranie, muszli toaletowej czy w innym miejscu, gdzie nie powinna ona spływać. Nie musi to od razu wynikać z nieprawidłowego korzystania, często awarie zarówno te duże, jak i małe wynikają ze złego montażu. Złota zasada to nie dotykać, jeśli nie wie się, jak to naprawić. Jeśli nie posiadamy odpowiednich narzędzi oraz podstawowej wiedzy, zdecydowanie lepiej jest zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne. Samodzielne próby naprawienia, mogą skończyć się jeszcze gorzej.
Zatkana rura
Kto nigdy w życiu nie zatkał muszli klozetowej czy rury od zlewu w kuchni niech rzuci kamieniem. Najczęściej w dłoń chwytamy kreta, spiralę lub przepychacz. Chwila roboty i po problemie. Nie zawsze jednak to zadziała. Czasem problem siedzi nieco głębiej i wtedy konieczne jest wezwanie fachowca, aby rozwiązać problem. Gdzie najlepiej dzwonić? Udrażniania rur Adam Kołota to firma specjalizująca się rozwiązywaniu problemów z instalacją kanalizacyjną znajdującą się zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz.
Uszkodzona rura
Rury poza tym, że mogą się zapchać, mogą się także po prostu zniszczyć. Najczęściej widać to po zaciekach na ścianach czy podłodze, ponieważ rury są ukryte pod tynkami. Wtedy konieczne jest zawiadomienie pogotowia kanalizacyjnego. Dysponują oni odpowiednim sprzętem, który pozwoli na zlokalizowanie rury i jak najmniejsze kucie ścian.
To tylko kilka z przypadków, w których warto zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne. Możliwości jest naprawdę sporo. Za telefon warto chwycić także wtedy, gdy zaczyna się okres grzewczy, a ty orientujesz się, że twoje kaloryfery są zapowietrzone. Pamiętaj, aby numer mieć zawsze pod ręką. To na pewno uchroni cię przed stresem czy nerwami.