Śmierć bliskiej osoby zawsze jest przeżyciem trudnym i bolesnym. Niestety, w tak ciężkich chwilach konieczne jest dokonanie pewnych formalności przed pochówkiem osoby zmarłej. Często nie wiemy, od czego zacząć, gdyż znajdujemy się pod wpływem silnych emocji. Przygotowywaniem pogrzebu i organizacją spraw z nim związanych zajmuje się firma A. Owedyk w Kołodziejewie.

Załatwianie wszelkich formalności pogrzebowych

Podczas załatwiania formalności związanych z pochówkiem osoby zmarłej istotne znaczenie ma miejsce jej zgonu. Inne procedury obowiązują w przypadku śmierci w mieszkaniu, inne w szpitalu czy domu opieki. W każdej z tych sytuacji należy uzyskać kartę zgonu podpisaną przez lekarza, na podstawie której Urząd Stanu Cywilnego wystawi właściwy akt zgonu. Oba dokumenty potwierdzają niezaprzeczalnie fakt śmierci. Pracownicy z zakładu pogrzebowego A. Owedyka nie tylko doskonale orientują się w zawiłościach związanych z wymogami dotyczącymi niezbędnych dokumentów, ale oferują również pomoc w ich dopełnieniu.

Krajowy i międzynarodowy transport zwłok

W zakresie usług pogrzebowych świadczonych przez profesjonalne zakłady znajduje się również międzynarodowy transport zwłok. Polega on na sprowadzeniu ciała osoby zmarłej z zagranicy. Taka usługa wiąże się nie tylko z przetransportowaniem zwłok, ale także z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz sporządzeniem wymaganej dokumentacji. Dom pogrzebowy A. Owedyka dzięki posiadanemu doświadczeniu oraz zatrudnianiu wykwalifikowanych pracowników, potrafi w szybki i sprawny sposób przetransportować ciało zmarłego z zagranicy w dowolne miejsce na terenie kraju.

Szeroka oferta urn i trumien

Zakłady pogrzebowe oprócz wykonywania określonych zadań podczas ceremonii pogrzebowej, przygotowują także na zamówienie nagrobki, trumny oraz urny. Trumny produkowane są z różnego rodzaju drewna i mogą zostać oznaczone symbolami religijnymi, np. krzyżem lub unikać symboliki ściśle kojarzonej z wiarą. Nagrobki robione są najczęściej z szarego lub ciemnego granitu i podobnie jak trumny, mogą być ozdobione symbolami religijnymi.

Firma pogrzebowa A. Owedyka posiada w swojej ofercie trumny przeznaczone do pochówku tradycyjnego oraz kremacji zwłok. Przykłada dużą uwagę do wysokiej jakości wykonania produktów i solidności konstrukcji. W jej asortymencie znajdziemy również duży wybór akcesoriów pogrzebowych, takich jak odzież, wieńce i wiązanki.