Śmierć bliskiej osoby to trudne przeżycie, które wiąże się ze smutkiem i cierpieniem. Organizacja pochówku w stanie żałoby jest niełatwym zadaniem. Warto wybrać zakład pogrzebowy oferujący usługi zakresie, który w znacznym stopniu pozwoli na odciążenie rodziny pogrążonej w smutku. Kolejną rzeczą, którą powinna wyróżniać się wybrana firma, są empatyczni pracownicy.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając zakład pogrzebowy?

Wybór zakładu pogrzebowego nie powinien być kwestią przypadku. Zrozumiałe jest, że w stanie głębokiej rozpaczy ciężko podejmować jakiekolwiek decyzje, dlatego rozsądnie jest kierować się lokalizacją i zakresem usług. Zakład Pogrzebowy Charon mieści się w Elblągu i w swojej ofercie ma kompleksową pomoc w organizacji pogrzebu. Firma zajmuje się także innymi formalnościami, co pomaga skupić się pogrążonej w smutku rodzinie na przeżywaniu żałoby. Mowa tutaj o:

  • wypełnieniu i złożeniu dokumentów potrzebnych do otrzymania zasiłku pogrzebowego do ZUS-u;
  • przygotowaniu podziękowań dla żałobników w imieniu rodziny;
  • stworzeniu nekrologów i wysłaniu ich do prasy na życzenie najbliższych;
  • transporcie ciała zarówno na terenie kraju, jak i zza granicy;
  • możliwości skorzystania z usług tanatokosmetyka z ramienia zakładu pogrzebowego, który zadba o toaletę zmarłego.

Na życzenie rodziny firma pomaga również w organizacji stypy. Koszt przyjęcia może zostać pokryty z zasiłku pogrzebowego.

Jaka powinna być idealna firma pogrzebowa?

Niezwykle ważny jest szacunek i empatia, dlatego podczas poszukiwania firmy pogrzebowej wskazane jest zwracanie uwagi nie tylko na samą ofertę, ale również na zatrudniony w niej personel. – opiniuje ekspert.

Zakład Pogrzebowy Charon wykazuje zrozumienie nie tylko dla potrzeb klientów, ale również dla ich uczuć. Kluczowe jest poszanowanie zmarłego oraz jego rodziny niezależnie od tego, czy pogrzeb ma charakter świecki, czy wyznaniowy. Profesjonalna firma zrobi wszystko, co w jej mocy, aby początkowego okresu żałoby nie zakłócały dodatkowe zmartwienia związane z pochówkiem.