Śmierć bliskiej osoby to wyjątkowo trudne przeżycie. Bez względu na to, czy chodzi o odejście członka rodziny, przyjaciela, czy dalszego znajomego, ostatnie pożegnanie jest ciężką chwilą. Wybierając się na pogrzeb, warto zabrać ze sobą coś, co będzie symbolizować żałobę. Sprawdzą się tutaj zarówno wiązanki, jak i wieńce, których tworzeniem zajmuje się kwiaciarnia Flora z Gdyni.

Czy kwiaty na pogrzeb to dobry pomysł?

Wiele osób coraz częściej ma wątpliwości co do tego, czy przynoszenie kwiatów na pogrzeb jest dobrym pomysłem. Tymczasem to właśnie żałobna wiązanka czy wieniec są najlepszym sposobem na wyrażenie swojej zażyłości ze zmarłym i oddanie swojego bólu oraz tęsknoty. Na pogrzeb najlepiej wybierać świeże kwiaty, które podkreślą szacunek do zmarłego i całego obrządku. Kwiaty mogą zostać udekorowane wstążką, która jest jednocześnie doskonałym miejscem na umieszczenie ostatnich słów pożegnania. Pewnego rodzaju dowolność kolorystyczna pozwala wyrażenie własnych emocji. A jakie kwiaty najlepiej oddają uczucia związane z rozstaniem na zawsze?

Jakie kwiaty wybrać do wiązanki pogrzebowej?

Wśród kwiatów pogrzebowych prym wiodą chryzantemy, które są symbolem smutku i rozpaczy. Tuż obok nich w wielu kompozycjach można spotkać się z hortensjami. W wiązankach pogrzebowych często nie brakuje również róż, które oddają szacunek. Co ciekawe, na róże decydują się również osoby, które chcą na pogrzeb przynieść delikatny, kwiecisty symbol. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć także o liliach, będących wyrazem współczucia czy też goździkach, które z kolei, przede wszystkim z uwagi na swoją trwałość i różnorodność kolorystyczną, są uzupełnieniem wielu wiązanek i wieńców pogrzebowych.

Osoby, które stają przed smutną koniecznością wyboru kwiatów na pogrzeb bliskiej osoby, nie muszą samodzielnie podejmować decyzji. W tej kwestii mogą zaufać specjalistom z kwiaciarni Flora w Gdyni, którzy mają doświadczenie w tworzeniu żałobnych kompozycji. Dzięki pomocy florystów możliwe jest stworzenie wiązanki, która w pełni odda emocje towarzyszące smutnej chwili. Kwiaciarnia działa w Trójmieście już od ponad dziesięciu lat, tworząc trwałe i oryginalne bukiety na każdą okazję.