Estetyczny i zadbany nagrobek świadczy przede wszystkim o tym, że najbliżsi wciąż pamiętają o zmarłej osobie. Niemniej jednak niektóre sytuacje życiowe lub sprawność fizyczna nie pozwalają na wykonanie wszystkich prac porządkowych. W takie sytuacji pomocna dłoń oferują firmy, takie jak Usługi Cmentarne Stankiewicz Tomasz, proponujące usługę całorocznej opieki nad grobem. To nie tylko utrzymanie pomnika w czystości, ale także jego właściwa konserwacja, a czasem nawet renowacja.

Kiedy warto skorzystać z pomocy?

Opieka nad grobem jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla osób w podeszłym wieku, samotnych, które nie są już w stanie samodzielnie dotrzeć na cmentarz i wykonać podstawowych prac fizycznych. Przeszkodą może być nie tylko wiek, ale także problemy zdrowotne uniemożliwiające regularne odwiedziny grobu najbliższego członka rodziny. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, które dzieli znaczna odległość, co nie pozwala im na regularne wizyty, a także zadbanie o odpowiednie utrzymanie nagrobka. W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnych usług w tym  zakresie, które oferuje między innymi Usługi Cmentarne Stankiewicz Tomasz.

Jaki jest zakres usług?

Przede wszystkim w skład tego typu opieki wchodzi utrzymanie nagrobka w czystości, a także jego odpowiednia konserwacja. Firmy oferujące tego typu pomoc dysponują odpowiednią wiedzą na temat tego, jaki środek czyszczący będzie najbezpieczniejszy dla danego typu materiału, z którego wykonany jest pomnik. Dzięki temu płyta nie ulegnie zniszczeniu i zachowa swój estetyczny wygląd. Poza ich myciem pracownicy zapewniają także pielenie chwastów i grabienie terenu w obrębie grobu. Ponadto zawsze łączy się to z zapaleniem znicza, jak również ułożeniem świeżych kwiatów. Regularna opieka nad nagrobkiem w znacznym stopniu wydłuża jego trwałość. Najważniejsze jest jednak to, że stanowi wyraz pamięci o zmarłej osobie.

Co ważne, opieka nad grobem może też wiązać się z formowaniem pomnika, który jest nieustannie wystawiony na działanie skrajnie różnych czynników atmosferycznych. Do najczęściej występujących problemów można zaliczyć przechylenie lub zapadnięcie płyty, co wymaga często jej rozebrania, ponownego uformowania gruntu i nałożenia z powrotem. Ważne jest także eliminowanie wszelkich pęknięć, które znacząco osłabiają całą konstrukcję. W tym celu wykonuje się profesjonalne prace naprawcze z wykorzystaniem specjalistycznych klejów oraz uszczelek. Renowacja obejmuje także odnowienie napisów w ramach liternictwa nagrobkowego, a także wymianę lub odświeżenie elementów dekoracyjnych.

Profesjonalne usługi cmentarne

Firma Usługi Cmentarne Stankiewicz Tomasz specjalizuje się w szerokim zakresie usług związanych z obsługą i pielęgnacją grobów oraz organizacją ceremonii pogrzebowych. W ofercie firmy znajduje się m.in. przygotowanie do ceremonii pogrzebów, formowanie grobów, układanie kostki wokół grobów, całoroczna opieka nad grobami, demontaż i montaż nagrobków oraz czyszczenie nagrobków. Dodatkowo firma świadczy także naprawy nagrobków. W ofercie firmy można również znaleźć montaż ławek przy grobach, tablic nagrobnych, krzyży, wazonów i lampionów.