Róże to kwiaty, które zdecydowanie najbardziej kojarzą się z miłością. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie one od tysięcy lat wręczane są osobom, którym chcemy w ten sposób powiedzieć, co tak naprawdę czujemy. Najpopularniejsze są oczywiście róże czerwone, które stanowią symbol miłości. Okazuje się jednak, iż za pomocą tych kwiatów, możemy także poinformować o innych uczuciach, co czego wystarczy zmiana koloru. W odpowiednim doborze pomoże Kwiaciarnia Gardenia.

Co oznaczają różne żółte i czerwone?

Ogólne znaczenie róży żółtej jest bardzo zawiłe. Stąd też wynika jej stosunkowo niewielka popularność. Wielu ludzi obawia się, że ich intencje mogą zostać po prostu niewłaściwie zrozumiane. Nie ma się jednak czego bać. Z pewnością warto podkreślić, iż w kulturach wschodnich żółta róża jest symbolem mądrości oraz siły. Sprawia to, że bukiet z tych właśnie kwiatów może być znakomitym prezentem dla kogoś, kto poradził sobie np. z bardzo trudnym egzaminem.

Jeśli natomiast chodzi o europejską interpretację róż w kolorze żółtym, to mówi ona przede wszystkim o przyjaźni, radości, szczęściu, a także wolności. Są to zatem jedne z najpiękniejszych kwiatów, które można podarować siostrze, córce czy nawet mamie. Dość interesująco prezentuje się także znaczenie róż pomarańczowych. Oznaczają one entuzjazm, fascynację i pożądanie. Dając komuś taki bukiet, składamy niemą deklarację pójścia o krok dalej w naszej relacji. Co jeszcze warto wiedzieć?

Co symbolizują róże fioletowe?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że róże fioletowe są jednymi z najrzadziej spotykanych odmian. Taki stan rzeczy nie jest jednak do końca zrozumiały – w szczególności wtedy, gdy weźmie się pod uwagę znaczenie tego koloru. Fioletowa róża symbolizuje miłość od pierwszego wejrzenia, majestatyczność oraz oczarowanie. Jest to wręcz idealny prezent na pierwszą randkę. Dlaczego? Chodzi oczywiście o to, że bardzo ciężko jest zdobyć świeże fioletowe różne. Trud włożony w zdobycie kwiatów jednoznacznie mówi o szczerości uczuć i pełnym oddaniu sprawie.

Jak zatem wyraźnie widać właściwa interpretacja kolorów róż wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Dlatego też poszukując idealne bukietu dla drogiej sercu osoby, warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez najlepsze kwiaciarnie. Mowa tutaj o takich miejscach jak m.in. Kwiaciarnia Gardenia, gdzie wszyscy klienci mogą liczyć nie tylko na przemiłą atmosferę współpracy, ale także doradztwo i atrakcyjne ceny. Z pomocą profesjonalistów z pewnością uda się skompletować bukiet, których dosłownie zachwyci osobę obdarowywaną.

Kwiaciarnia Gardenia w Luboni to miejsce, gdzie można znaleźć szeroki wybór pięknych i świeżych kwiatów. Obsługa to doświadczeni floryści, którzy zawsze chętnie doradzą w wyborze odpowiedniego bukietu lub kompozycji kwiatowej. Kwiaciarnia oferuje również dodatkowe usługi, takie jak dostawy kwiatów czy dekoracje florystyczne na różnego rodzaju uroczystości. Wszystkie produkty są starannie dobrane i zawsze dobrze się prezentują przy każdej okazji.