Prawo spadkowe w naszym kraju jest dosyć zawiłe, nic więc dziwnego, że zdecydowana większość osób decyduje się na spisanie testamentu. Jeśli jednak członek rodziny nie zdąży tego zrobić przed śmiercią, w grę wchodzi dziedziczenie ustawowe. W postępowaniu spadkowym, ale również testamentowym może pomóc kancelaria adwokacka adwokat Magdaleny Ładoń, której siedziba znajduje się w Miechowie.

Pomoc kancelarii adwokackiej przy sprawach spadkowych

Mimo tego, że sprawy spadkowe zazwyczaj kojarzą się z postępowaniem w sądzie, to należy podkreślić, że pomoc specjalistów z kancelarii adwokackiej nie ogranicza się wyłącznie do reprezentowania interesów swojego klienta przed wymiarem sprawiedliwości. Do obowiązków adwokatów w kwestiach spadkowych należy także pomoc w sprawach testamentowych –specjalista, na podstawie dostępnej dokumentacji, informuje swojego klienta co do tego, czy przysługuje mu spadek, a jeśli tak, to jaka część do niego trafi. Kancelarie adwokackie zajmują się także rozstrzyganiem tego, który testament jest ważny i dlaczego w sytuacji, w której zmarły zostawił nie tylko jeden dokument wyrażający jego wolę.

Warto wiedzieć, że adwokaci udzielają interesantom cennych informacji, związanych na przykład z zachowkiem, a dokładniej tym, czy takie świadczenie przysługuje danemu członkowi rodziny i w jakim terminie należy się o nie ubiegać. A jeśli sprawy spadkowe są sporem rodziny, wybrana kancelaria adwokacka pomoże swojemu klientowi przejść przez całe postępowanie ze spokojem i wiedzą. Mieszkańcy Miechowa i okolic mogą w tej sprawie udać się do kancelarii adwokackiej adwokat Magdaleny Ładoń. Jej siedziba mieści się ulicy Służba Polsce 5A. Warto w tym miejscu podkreślić, że adwokat Magdalena Ładoń zajmuje się sprawami związanymi nie tylko z prawem spadkowym czy testamentowym, ale również rodzinnym. W związku z tym klienci mogą liczyć na pomoc na wielu różnych płaszczyznach prawnych.

Po kim można dostać spadek?

Zasadniczo spadek można dostać w myśl dziedziczenia ustawowego oraz testamentowego. Jeśli chodzi o dziedziczenie ustawowe, to w pierwszej kolejności spadek otrzymują małżonek oraz dzieci w równych częściach. Warto jednak podkreślić, że mąż lub żona nie mogą otrzymać wartości większej, niż 25% całego majątku. W sytuacji, w której zmarły był osobą samotną, a więc owdowiałą lub niezamężną, a także bezdzietną, spadek jest dzielony na rodzeństwo lub na ich dzieci. Jeśli natomiast spadkodawca napisał testament, w dokumencie mogą zostać wyszczególnieni nie tylko członkowie rodziny, ale również osoby, z którymi testator nie był spokrewniony.