Do notariusza po pomoc w poświadczeniu oryginalności dokumentów udajemy się podczas zakupu nieruchomości czy też konieczności spisania intercyzy. Tymczasem sporządza on także inne dokumenty będące dobrowolnym orzeczeniem woli co najmniej dwóch stron, które będą miały moc prawną tak jak np. w kancelarii Ewy Cichowicz. Co wymaga uwierzytelnienia?

Czym zajmuje się notariusz?

Z pomocy notariusza korzystamy najczęściej w przypadku konieczności sporządzenia aktu notarialnego, umowy spadku czy też intercyzy przedmałżeńskiej. W Środzie Śląskiej można w tym celu udać się po pomoc np. do kancelarii prowadzonej przez notariusz Ewę Cichowicz. Specjalista w swojej pracy musi kierować się dobrej każdej ze stron, działać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zachowaniem zasad etyki zawodowej oraz całkowitej poufności.

Jakie dokumenty warto poświadczyć u notariusza?

Notariusz to zawód zaufania społecznego, który zajmuje się sporządzaniem różnego rodzaju dokumentów, umów, które dzięki opieczętowaniu i podpisaniu mają moc prawną. Uwierzytelnienia w postaci aktu będą potrzebne np. przy umowach zakupu-sprzedaży nieruchomości lub auta w innym kraju, darowiznach, intercyzach, sprawach majątkowych. W urzędach poświadczenia oryginalności wymagają dokumenty księgowe, np. faktury, orzeczenia sądów, opinie administracyjne, świadectwa dojrzałości lub dyplomy studiów i dokumenty gospodarcze. Podobnie rzecz ma się w przypadku pism, pozwoleń, aktów przeznaczonych do użytku za granicą,